Hlavní navigace

Televize se přou o vysílací časy přenosů z LOH 2008 v Pekingu

31. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
31. 10. 2006

Evropská vysílací unie (EBU), která sdružuje veřejnoprávní televizní a rozhlasové stanice, protestuje proti vysílacím časům přenosů z Letních olympijských her 2008 v Pekingu. Konkrétně jí vadí, že by finále plaveckých disciplín a gymnastických sestav proběhlo z hlediska evropského diváka brzy ráno. Naopak pro (evropské) ranní vysílací časy se vyslovily americké televizní stanice v čele s NBC, které drží vysílací práva pro přenosy olympijských her na území USA do roku 2012, uvedla tisková agentura PAP.

MMF24

EBU se obrátila na Mezinárodní olympijský výbor (MOV) s prosbou, aby porušil tradici a finále plaveckých disciplín a gymnastiky naplánoval na jiný čas než brzy dopoledne, bez ohledu v jakém časovém pásmu se závody reálně odehrají. Pokud by totiž plavci měli finále v deset hodin dopoledne pekingského času, pro evropské televize by to znamenalo vysílat přímý přenos od čtvrté hodiny ráno. Ve Spojených státech by ale bylo odpoledne, tedy čas, kdy před televizní obrazovky usedá nejvíce diváků.

Jsme velmi rozčarovaní z toho, že MOV nevzal v úvahu zájem diváků a vysílatelů v Evropě, klíčovém trhu propagujícím olympijské hry a sport díky veřejnoprávním stanicím, komentoval spor prezident EBU Fritz Pleitgen.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).