Hlavní navigace

Televize TA3 pokrývá téměř 70 % domácností na Slovensku

17. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 8. 2009

Slovenská zpravodajská televize TA3 zvýšila své pokrytí o dalších 2,6 % domácností a nyní pokrývá přibližně 70 % všech domácností. Server Digizone.cz o tom informovala mluvčí televize Zuzana Váchová. Pokrytí TA3 měří průzkum agentury TNS, podle kterého deklarované pokrytí stouplo o tři procenta ve srovnání s rokem 2008.

Paradoxem je, že TA3 se přidala k iniciativě analogových televizí Markíza, Joj a STV, které před třemi lety prosadily ochranu analogových kmitočtů až do roku 2012, čímž fakticky znemožnily rychlejší nástup terestrické digitální televize DVB-T. Tehdejší iniciativu podporovala i TA3, která má jen jeden analogový vysílač v Bratislavě, a její terestrické pokrytí je téměř zanedbatelné. V případě rychlejšího přechodu na DVB-T by si TA3 nejvíce polepšila, o tuto možnost se ale podporou ochrany analogových kmitočtů sama připravila.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.