Hlavní navigace

Televize vzpomenou na „ženu za pultem“ Jiřinu Švorcovou

12. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 8. 2011

Nejprve digitální plnoformátová televize Barrandov a později také ČT 1 mění mimořádně svůj program a zařazují do vysílání pořad, který je nějak spjatý s nedávno zesnulou herečkou a komunistickou funkcionářkou Jiřinou Švorcovou, jež byla známá především jako hlavní postava socialistického seriálu Žena za pultem. Barrandov mění program již dnes, ČT 1 v neděli.

K TÉMATU: Žena za pultem Jiřina Švorcová zemřela

Tajemství Jiřiny Švorcové je na TV Barrandov připraveno v atraktivním čase – na 20. hodinu. Milovaná i zatracovaná herečka v medailónu otevřeně hovoří o své politické angažovanosti i o vztazích s hereckými kolegy od počátku kariéry až do současnosti, uvádí v anotaci digitální plnoformátový kanál. Pohovořit o ní odmítli například Simona Stašová, Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík. Naopak zavzpomínat přišli Hana Maciuchová, Jiří Adamec, Otakar Brousek, Lenka Termerová nebo Jiří Lábus, dodává Janis Sidovský.

MM AI

Z ARCHIVU: Jiřina Švorcová zvedla minulý týden podíl TV Barrandov nad 5%

Po stopách hvězd, dokument, který se na ČT 1 objeví v neděli 14. srpna, je připraven na 16:50. Půjde o třicetiminutový obrazový životopis herečky a političky se skrytými titulky, jejíž život se završil v pondělí 8. srpna. Nejpodstatnější novinkou je však skutečnost, že TV Barrandov vrací od 3. září do vysílání mimořádně právě seriál Žena za pultem. Potvrdil to již zmiňovaný Sidovský, který má ve stanici na starosti vlastní výrobu a marketing a je též místopředsedou představenstva.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).