Hlavní navigace

Televize Živa přerušila vysílání. Dočasně?

6. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 10. 2010

AKTUALIZOVÁNO Slovenská televize Živa přerušila dnes dopoledne vysílání. Na satelitu Thor, kde je kanál šířen, se divákům objevila pouze hláška ve smyslu, že signál není dostupný, na internetu je pouze černá obrazovka. Stanice již měla za dobu svého krátkého vysílání, od prosince loňského roku, několik výpadků, avšak vždy byla dostupná alespoň na síti. Nyní není pravděpodobně její signál dostupný nikde.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská televize Živa může přijít o licenci. Problémů má hned několik

Cloud23

V minulých dnech vyšlo najevo, že Živu, za kterou stojí aktuálně společnost TV 5, trápí nejeden finanční problém. Její budova se stala předmětem dražby, firma má dluhy u banky a neplatí pravděpodobně ani operátorům za své šíření. Při volání na telefonní číslo, které je uvedené na webových stránkách stanice, linku nikdo nezvedá. Serveru DigiZone.cz se nepodařilo nikoho ze zástupců kanálu kontaktovat. Program byl v minulosti také součástí nabídky satelitní platformy Skylink, která ji však vyřadila z nabídky. Důvody firma nikdy neuvedla.

AKTUALIZOVÁNO 12:23 – Stanice Živa obnovila vysílání na satelitu krátce před polednem, na internetu je však její signál stále nedostupný.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).