Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Kolja, Pouta, Tankový prapor a reality show To dáš!

17. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 11. 2011

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • STV 1, 20:05 – film Kolja – Oscarový snímek režiséra Jana Svěráka s hvězdným hereckým obsazením netřeba příliš představovat. Vynikající herecké výkony Zdeňka Svěráka, Libuše Šafránkové, Ondřeje Vetchého či Stelly Zázvorkové.
  • HBO, 21:00 – dokument Venku – Další z cyklu původních českých dokumentů HBO Bez cenzury. Příběhy tří lidí, kteří opouštějí výkon trestu. Časosběrný dokument Veroniky Sobkové o vězení, svobodě a touze dostat se ven. Dokumentaristka sledovala téměř dva roky tři hrdiny: Lindu, Mirka a Tomáše.
  • Prima, 21:20 – reality show To dáš! – Nová reality show televize Prima, která využívá licence zahraničního formátu Faking It. Vybraní lidé mají čtyři týdny na to, aby se naučili vybrané profesi. Poté předstupují společně s několika profesionály v daném oboru před odbornou porotu, která má odhadnout, kdo je oním nováčkem, co se v profesi dříve nepohyboval.
  • ČT 1, 21:40 – film Pouta – O estébákovi, který na vrcholu normalizace propadne posedlosti milenkou sledovaného disidenta. Čím blíž se k ní však snaží dostat, tím víc se vymyká systému a tím větší zkázu kolem sebe šíří. Premiéra koprodukčního filmu České televize (2009), vítěze pěti Českých lvů za rok 2010 a nositele řady dalších ocenění.
  • Markíza, 23:30 – film Tankový prapor – Komedie režiséra Víta Olmera (1991) na motivy knihy Josefa Škvoreckého. Hrdinou neradostného i když převážně humorného pohledu na vojenský život v roce 1953 je rotný Dany Smiřický, potýkající se společně se svými kamarády s tupostí a „buzerací“ důstojnického sbo­ru.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).