Hlavní navigace

Televizní tipy DigiZone.cz: Terapie, Špína Londýna a fotbal Litva - Česko

Sdílet

UVNITŘ FOTO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý všední den odpoledne vám nabídneme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

Druhým dílem dnes ve 20:00 hod. na prémiovém filmovém kanálu HBO a HBO HD pokračuje první původní český seriál Terapie. Půlhodinka sezení s psychologem, kterého ztvárnil Karel Roden, navazuje na předchozí pilotní část a úvodní díl, ale diváci, kteří je neviděli, se v ději neztratí: každou část lze sledovat i samostatně, má uzavřený děj. Terapii nabízí HBO každý všední den od 20 hodin.

Fotbaloví fandové si dnes večer od 20:45 hod. určitě nenechají ujít přenos kvalifikačního zápasu na Euro 2012 Litva – Česko. Přenos z litevského Vilniusu nabídne sportovní kanál ČT 4, a bude jej možné sledovat i prostřednictvím aplikací na chytrých telefonech a tabletech. Skončit by měl krátce přes 23:00 hod.

Milovníci válečných dokumentů si jistě nenechají ujít seriál Druhá světová válka v barvě, jehož pátý díl od 21:00 hod. nabídne placený kanál Viasat History. Část nazvaná Peklo pod rudým sluncem popisuje 7. prosinec 1941, kdy Japonsko vstoupilo útokem na Pearl Harbor do druhé světové války. Unikátní a velmi kvalitní dobové záběry se v tomto seriálu často objevují vůbec poprvé.

Audrey Tautou (vpravo) ve filmu Špína Londýna (Foto: Miramax Films)

MMkrize tip Malina

Filmoví fanoušci by si zcela jistě neměli nechat ujít snímek Špína Londýna (VB, 2002)Audrey Tautou v hlavní roli, který od 22:30 hod. nabídne placený kabelový a satelitní kanál Filmbox HD. Příběh ilegálních imigrantů v britské metropoli popisuje rizika, jaká musejí denně podstupovat lidé, kteří se do Británie dostali nelegálně a snaží se zde zařídit nový život.

Pokud jste příznivci thrillerů a zároveň reality show, možná vás zaujme dokument Nejhorší zvířecí noční můry, který od 22:50 hod. nabídne placený kanál Animal Planet. Jeho tvůrci slibují reálné scény útoku žraloka na plavce, kterému dravec utrhne nohu, nebo rychlý zásah záchranářů, kteří podají protijed oběti bodnutí pavouka sklípkana.