Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Děti svého věku, Tobruk a Wanted

20. 10. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:15 – komedie Nejistá sezóna – S humorem, satirickou příchutí i s nádechem nostalgie líčí tato hořká komedie peripetie malého divadelního souboru, který má sice úspěch u publika, ale zároveň i stálé potíže s nadřízenými orgány. Zachycuje usídlování divadla na nové „štaci“ v nevyhovujícím sále periferního kulturního domu, průběh zkoušek nové hry i její premiéru, ale také epizody ze zákulisí. (Československo, 1987)

  • ČT art, 20:20 – romantické drama Děti svého věku (nebo také Děti století) – Příběh o vášnivé lásce George Sandové a Alfreda de Musseta. Když se tito dva spisovatelé poznali, byli již slavní a ani jeden z nich už nedoufal, že potká velkou lásku. A přesto spolu zažili vztah, který je povznášel a ničil zároveň a který je poznamenal do konce života. (Les Enfants du siecle, Francie, 1999) 

  • ČT2, 22:10 – válečné drama Tobruk – Druhá světová válka, podzim roku 1941. Do Němci a Italy obleženého města Tobruku v severoafrické Libyi jsou odveleni vojáci 11. východního československého praporu. Mezi nimi i mladý Jiří Pospíchal. Jeho naivní a idealistické představy o hrdinství a válce jsou syrově konfrontovány s nesnesitelným peklem africké pouště, neustálým ohrožením života a všudypřítomnou smrtí. To vše si na něm vybírá svoji krutou daň. (Česko, Slovensko, 2008)

MM socky3

  • Prima Cool, 22:20 – thriller Wanted – Quentin Tarantino přirovnal Noční hlídku ruského režiséra Timura Bekmambetova ke stejně přelomovému snímku, jakým byla trilogie Pán prstenů. I díky tomuto „doporučení“ dostal jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti příležitost natočit svůj první hollywoodský velkofilm. A Timur do toho šlápl ve velkém stylu, když se ujal režie adaptace drsného akčního komiksu Wanted, v němž před kamerou dirigoval hvězdy jako Angelina Jolie či Morgan Freeman. (USA, Německo, 2008)

  • Nova, 23:15 – historický film 300: Bitva u Thermopyl – Příběh vychází ze stejnojmenného komiksu, který je převyprávěním bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas a jeho 300 věrných bojovníků utká s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Odvážní Sparťané bojují až do poslední kapky krve, jejich odvaha a sebeoběť způsobí sjednocení Řeků a motivuje k porážce Peršanů. (300, USA, 2006)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.