Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Evropská liga, Batman a Drahocenný život

Sdílet

16. 2. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 4, 19:00 – Evropská liga UEFA - přímý přenos utkání evropské fotbalové soutěže: FC Viktoria Plzeň – FC Schalke 04, po jeho skončení následuje ve 21:05 duel FC Porto – Manchester City
  • Nova Cinema, 20:00 – film Batman – Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž – Batman – objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Krimi thriller (USA, Velká Británie; 1989)
  • MGM, 21:55 – film Poslední tango v Paříži - Poslední tango v Paříži je doposud nejodvážnější a nejucelenější Bertolucciho dílo, mladistvé a zároveň vyspělé, překvapivé vnitřní zralostí a formální vytříbeností, přitom matoucí rejstříkem myšlenkových motivů. Ne všechny jsou možná rovnoměrně zdůrazněny, některé jsou pouze naznačeny, jenom se tu o ně zavadí, do značné míry jde o otevřený film a přitom hádankovitý, prodchnutý četnými literárními i filmovými narážkami a zároveň prostoupený a podpíraný nápory bytostné autentičnosti, naléhavou připomínkou smrti, doprovázenou ideologickým odhalováním buržoasie a jejích mýtů. Romantické drama (Itálie, Francie; 1972)
  • HBO, HBO HD; 22:05 – dokument Drahocenný život - Čtyřměsíční palestinský chlapec Mohammad Abu Mustaffa se narodil bez vyvinutého imunitního systému. Pokud mu neprovedou transplantaci kostní dřeně, zemře. Tuto proceduru lze však uskutečnit pouze v izraelské nemocnici. Zoufalou snahu o záchranu Mohammadova života vede izraelská novinářka Shlomi Eldar, jež dokumentuje tento emotivní příběh. Izraelští i palestinští lékaři odložili v zájmu chlapcova života své spory. Tento snímek vypráví o boji izraelského pediatra a palestinské matky, kteří se snaží vyléčit miminko, jež trpí nevyléčitelnou genetickou nemocí. Dokumentární drama (USA, Izrael; 2010)
  • TV Barrandov, 22:25 – film Město duchů – Americká romantická komedie vypráví o mrzutém manhattanském zubaři Bertramu Pincusovi (Ricky Gervais), který podstoupí operaci, při níž nečekaně zemře, ale za pár minut znovu ožije. Poté zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál – vidí duchy a může s nimi komunikovat. A co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Navíc ho jeden z nich, někdejší byznysmen Frank Herlihy (Greg Kinnear), zatáhne do intriky, týkající se jeho ženy Gwen (Téa Leoni). Romantická fantasy komedie (USA, 2008)