Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Evropská liga UEFA s Petrem Čechem a Štvanec IRA

21. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – historický dobrodružný film Poslední propadne peklu - Historický film, jenž se odehrává v předvečer třicetileté války, kombinuje pohádkové rysy s kostýmní podívanou, šermířské střety se prolínají s dětskými hrdiny, kteří se ocitají v ohrožení. Píše se rok 1611 a pasovští žoldnéři, kteří vpadli do Čech, musí ustupovat před vojskem uherského krále. V této řvavě se mezi uprchlíky objeví kouzelná lahvička, která svému majitele splní jen jedno přání – a poté musí být prodána za poloviční cenu dalšímu zájemci. Režisér Ludvík Ráža natočil divácky přitažlivý, překvapivě drsný snímek určený nejen mládeži. Československý historický film (1982)
  • ČT Sport, 20:45 – FC Viktoria Plzeň – SSC Neapol - Přímý přenos utkání Evropské ligy UEFA
  • Fanda, 20:50 – Chelsea FC – AC Sparta Praha - Přímý přenos fotbalového utkání Evropské ligy UEFA. V brance anglického týmu se objeví opět Fotbalista roku 2012 Petr Čech.
  • Nova Cinema, 21:45 – válečné drama Mezi nepřáteli – Film Mezi nepřáteli nám odhaluje skutečný příběh někdejší francouzské koloniální války. „Jsem si jist, že film bude mít význam i pro jiné země, než je Francie, protože ho lze srovnat s dnešní situací v Iráku.“ režisér Florent Emilio Siri. Mladý nadporučík plný ideálů (Benoît Magimel) velí základně v Alžírsku, zemi bojující za osvobození se od Francie. Zde se spřátelí s veteránem bez iluzí (Albert Dupontel) a místním mladíkem náležícím k jejich četě. Válka a její zvěrstva však brzy podrobí jeho morální hodnoty velmi těžké zkoušce. Film Mezi nepřáteli je založen na historických faktech a předkládá dobový pohled na válku. Odkrývá přeměnu vojáků v týrané vězně a spojenců v nepřátele. Francouzsko-marocké válečné drama (2007)
  • ČT 1, 0:20 – akční thriller Štvanec IRA - V osmdesátých letech minulého století je Severní Irsko hluboce rozdělenou zemí, zmítanou sektářským násilím. Dvacetiletý Martin McGartland prodává v ulicích Belfastu kradené zboží a vyslouží si tak pozornost policie. Od agenta britských tajných služeb dostane nabídku ke spolupráci. Po jistém váhání mladík souhlasí a nechá se naverbovat do Irské republikánské armády, která vede nesmiřitelný boj proti britské nadvládě. Zpočátku bere svůj dvojí život jako vzrušující hru, tato hra má však svá nelítostná pravidla. Britsko-kanadský akční thriller (2008)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.