Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Evropská liga UEFA, Síla country a Idioti

4. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Fanda, 18:45 – AC Sparta Praha – Athletic Bilbao - Přímý přenos fotbalového utkání Evropské ligy UEFA
  • ČT Sport, 20:45 – Atlético Madrid – FC Viktoria Plzeň - Přímý přenos utkání Evropské ligy UEFA a ohlédnutí za dalšími zápasy druhého hracího dne
  • HBO 2, 20:05 – hudební drama Síla country - Drama, v jehož středu stojí nově vystupující skladatel country písní (Hedlund), mezi nímž a padlou hvězdou (Paltrow) to zajiskří. Spolu prožívají jeho vzestup a její comeback, což vede k milostným komplikacím, které se týkají i jejího manžela/manažera (McGraw) a královny krásy, ze které se stane zpěvačka (Meester). Americké hudební drama (2010)
  • Cinemax, 21:00 – válečné drama Bitva o Alžír - Bitva o Alžír je jedním z nejvlivnějších filmů v historii politické kinematografie. Film se zaměřuje na trýznivé události roku 1957, jenž se stal klíčovým v boji za nezávislost Alžíru na Francii. Snímek se natáčel v alžírských ulicích dokumentárním stylem a živě rekonstruuje tehdejší události. Násilí postupně eskalovalo na obou stranách – Francouzi mučili alžírské vězně ve snaze získat informace a Alžířané se v boji za svobodu přiklonili k teroristickým akcím. Děti stříleli na vojáky, ženy házely bomby do kaváren. Francouzi tuto bitvu sice vyhráli, ale postupně prohráli válku, protože alžírský lid jasně ukázal, že už se nenechá utlačovat. Italsko-alžírské válečné drama (1966)
  • Film Europe Channel, 22:00 – komediální drama Idioti - Skupina lidí se shromáždí v domě na předměstí Kodaně, aby rozbili všechna omezení a představili „vnitřního idiota" v sobě. Dánsko-francouzské a italsko-nizozemské komediální drama (1998)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).