Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: fotbal USA – Německo, Pekařův císař, Gepard a Ochrana státu

26. 6. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 18:00 – fotbalový zápas USA – Německo – Přímý přenos utkání základní skupiny Mistrovství světa ve fotbalu 2014 v Brazílii
  • Nova, 20:20 – česká komedie Pekařův císař – Císař Rudolf II. se místo vládnutí věnuje alchymii a marným pokusům oživit zázračného Golema. Odbojný pekař Matěj Korba rozdá chudým pečivo, určené pro císařskou tabuli a skončí v nejhlubším vězení. Díky tomu se seznámí se sympatickou Kateřinou, nepříliš ochotnou pomocnicí alchymisty Kellyho. Zatímco císař omámen elixírem mládí, který pro něj připravil dvorní alchymista, odjíždí “do Brandejsa“, ocitá se shodou náhod Matěj na jeho místě a je považován za omládlého císaře. V nečekané “funkci“ se mu podaří nejen oživit Golema, ale také zabránit vražednému spiknutí ministrů a rádců a dát se poznat milované Kateřině. A tak než se skutečný císař vrátí, je dvůr vzhůru nohama. Český film (1951).
  • ČT art, 20:20 – drama Gepard - Adaptace románu Giuseppa Tomasiho di Lampedusy nás zavede na Sicílii 19. století. Na pozadí bouřlivých událostí let 1860–61, kdy ostrov dobyla Garibaldiho revoluční vojska, vypráví o šlechtickém rodu Salinů – který měl ve svém znaku právě geparda. Konfrontuje odcházející svět hrdé, ale konzervativní šlechty a nových, nastupujících společenských vrstev s poněkud rozdílnými hodnotami i morálkou. Ve filmu, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes v roce 1963, zářili Burt Lancaster, Claudia Cardinaleová či Alain Delon. Italsko-francouzský film (1963).
  • Nova Cinema, 21:55 – thriller Miluj bližního svého – Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací – Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? Americký thriller (1999).
  • TV Barrandov, 22:50 – thriller Ochrana státu – Ve Francii každý den bojují proti sobě v nelítostné válce teroristické skupiny a zpravodajské agentury. V boji ve jménu radikálních teorií mají však tajní agenti téměř stejný život jako teroristé. Tito mistři manipulace jsou odsouzeni žít s tajemstvím a využívat stejných metod. Alex a Al Barad jsou dva z nich. Prvním je bývalý představitel protiteroristické jednotky D.G.S.E. (tajné služby Direction Générale de la Sécurité extérieure, francouzského ekvivalentu CIA a MI6), oba však bojují s použitím nejbezcitnějších zbraní – lidských bytostí. Francouzský film (2008).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.