Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Francouzská spojka a Osudová přitažlivost

8. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
8. 12. 2011

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • TV Barrandov, 20:00 – Přežít - V pátek 13. října 1972 ztroskotalo v Andách letadlo, na jehož palubě byl Uruguayský národní rugbyový tým. Začal tak jeden z nejfantastič­tějších příběhů boje o přežití, který vyvolal také nejvíce dohadů. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech pomocí rádia dozvídají, že všechny záchranné akce byly zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek.
  • Kino CS, 20:00 – Obchod na korze - Děj filmu se odehrává během druhé světové války v malém městě Slovenského státu. Truhlář Tóno Brtko, poctivý a slušný člověk, přijme pod nátlakem své ženy a vysoce postaveného švagra dekret na obchod stařičké paní Lautmannové. I když je obchod nevýnosný, Brtka v něm setrvává a předstírá, že vydělává. Stará paní se o Tóna stará jako o syna a on jí pomáhá, jak může. Přijde však den, kdy všichni Židé z městečka obdrží předvolání k transportu.
  • ČT 4, 20:40 – Real Madrid – Maccabi Electra Tel Aviv - Přímý přenos utkání Evropské ligy v basketbalu mužů.
  • Nova Cinema, 21:45 – Osudová přitažlivost - Thriller Adriana Lynea vyvolal v době svého uvedení řady kontroverzních diskusí. Jeho příběh vypráví o Danovi Gallagherovi (Michael Douglas), šťastně ženatém a úspěšném právníkovi, který se během jednoho víkendu tráveném v New Yorku bez ženy a dcery, seznámí s atraktivní, osamělou lektorkou Alex Forrestovou (Glenn Close). Stráví spolu noc, ale Dan celé epizodě nepřikládá zvláštní význam a klidně se vrací ke své rodině. O to víc se lekne, když si na něj Alex začne suverénně dělat nároky.
  • Joj Plus, 22:30 – Francouzská spojka - Dvojice detektivů bojuje proti obchodu s drogami, Jimmy Doyle, přezdívaný Pepek a jeho parťák Buddy Russo. Při své práci v Brooklynu se dostanou na stopu připravovaného obchodu, při němž jde o velké množství heroinu, ale velký případ nedopadne tak, jak by si přáli.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).