Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Goyovy přízraky, Rozpuštěný a vypuštěný a Desperado

22. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:15 – komedie Rozpuštěný a vypuštěný – Pražský policejní inspektor Trachta a jeho nezkušený praktikant Hlaváček pátrají po záhadně zmizelém továrníkovi. Jeho fabrika se zabývala výrobou vyhlášené masti pro růst vlasů. Pan továrník však náhle zmizel a zůstalo po něm jen pár osobních věcí. Podaří se jim však zjistit, že většina mužů, kteří si svoji plešatost u továrníka léčili, po úspěchu také zmizela. Vždy ale poslali pohled, že s novými vlasy začínají nový život někde jinde. (Československo, 1984)

  • ČT art, 20:20 – životopisné drama Goyovy přízraky – V roce 1792 přichází Goya na španělský královský dvůr jako dvorní malíř. Katolická církev v té době upevňuje svoji moc obnovením inkvizice a Goyova múza Inés je vinou přítele po vykonstruovaném procesu odsouzena za kacířství. Po mnoha letech se Goya seznamuje s mladičkou prostitutkou Alicií, díky níž se dozvídá celou pravdu o Inés a otci Lorenzovi. (Goya’s Ghosts, USA, Španělsko, 2006; režie: Miloš Forman; scénář: Miloš Forman, Jean-Claude Carrière)

  • Nova Cinema, 21:55 – komedie Špioni jako my – Americký satelit vyfotografuje přesun sovětské rakety v zasněžených horách. Velící generál dá příkaz, aby byly vyslány dva týmy. Jeden bude pravý a druhý návnada… (Spies Like Us, USA, 1985)

KL24

  • ČT2, 22:15 – drama Králičí nora – Život se šťastnému páru obrací vzhůru nohama poté, co jejich čtyřletý syn zemře. Becca a Howie se snaží vyrovnat se smrtí svého jediného dítěte, které umírá při automobilové nehodě. Do toho přichází mladý řidič, který jejich syna srazil… (Rabbit Hole, USA, 2010)

  • Nova, 22:15 – thriller Desperado – Kdysi byl nejlepším na americko-mexické hranici. Jednoho dne ale omylem zkřížil zájmy místní narkomafie a byl donucen bojovat o svůj život. V litém střetnutí zabili překupníci jeho dívku a zmrzačili mu ruku. V pouzdře na kytaru teď proto nosí úctyhodnou sbírku střelných zbraní a jediným smyslem jeho života se stala pomsta. (USA, Mexiko, 1995)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).