Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Harold a Maude, Julie a Tipsport extraliga

18. 10. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Fanda, 18:05 – HC Energie Karlovy Vary-Rytíři Kladno - Přímý přenos hokejového zápasu Tipsport extraligy
  • Cinemax, 21:00 – romantická komedie a drama Harold a Maude - Harold a Maude je kultovní černá komedie z dílny Hala Ashbyho. V širším smyslu slova vypráví tento film jednoduchý milostný příběh a dokazuje, že protiklady se opravdu přitahují – tentokrát je však jemu 19 let a jí 79. Paní Chasen (Vivian Pickles) vyvíjí na svého syna Harolda (Bud Cort) extrémní nátlak. Chce, aby už si konečně našel vážný vztah. Jenže Harold je plachý a značně nevrlý mladý muž, jež tráví svůj čas účastí na cizích pohřbech. Na jednom z nich se seznámí s Maude (Ruth Gordon), jež má tolik kuráže a energie, jako by jí bylo dvacet. Maude je přesvědčena, že Harold potřebuje vylézt ze své ulity a začít si užívat života, a tak mu ukáže, ja na to. Americká romantická komedie a drama (1971)
  • MGM, 22:10 – sportovní komedie První liga - V nejvyšší lize získávají hráči baseballu bohatství a slávu, někteří z nich se stávají legendami. Není tu místo pro nezkušené zelenáče nebo stárnoucí atlety. Snad kromě mužstva Clevelandu. Veterán baseballu se zdravotními problémy, podmínečně propuštěný mladistvý delikvent. V tomto roce možná ve výběru Clevelandských Indiánů nejsou hráči, v jaké clevelandští fanouškové vždycky doufali, ale je to skupina mužů, kteří jsou rozhodnuti vytěžit ze své šance co nejvíc. A s týmem, jako je tento, se může stát cokoliv. Americká sportovní komedie (1989)
  • ČT 1, 23:30 – psychologický thriller Julie - Julie je alkoholička a životem se propíjí celé noci, že přes den sotva stačí vystřízlivět. Vyhazov z práce je jen logickým vyústěním jejích „úletů“. Julie je bez prostředků, muže má vždy sotva na jednu noc. Její život je jedna velká bezradnost a kocovina. Podlehne prosbám své známé, která jí slíbí velké peníze, když jí pomůže unést jejího syna, který žije se svým otcem a se kterým se sama nesmí stýkat. Od první chvíle, už když si Julie opatřuje revolver, je všechno špatně. Francouzský psychologický thriller (2008)
  • Nova, 23:20 – akční fantasy horor Blade 2 - Když Blade (Wesley Snipes) v předchozím díle opustil svého nejlepšího přítele Whistlera (Kris Kristofferson) měl za to, že je mrtvý. Došlo však ještě k něčemu daleko horšímu. Whistler byl infikován upířím virem. O tom však Blade nemá ani tušení. Našel si nového společníka, který si říká Scud (Norman Reedus) a je expertem na antiupíří zbraně všech typů. Společně křižují nocí a zdá se, že je likvidace upírů baví více, než kdykoli předtím. Jako blesk z čistého nebe je tak zasáhne zpráva, že Whistler je zadržován kdesi v Praze a není na tom zrovna nejlépe. Blade neváhá ani sekundu, protože přijít na pomoc příteli je pro něj samozřejmostí, i když to znamená proniknout hluboko do týlu nepřátelských linií. Boj s nemilosrdným protivníkem začíná a Praha se brzy zalije krví. Americko-německý akční fantasy horor (2002)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).