Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: hokej Česko – Slovensko, Tajemná minulost a Machete

9. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 16:30 – hokejový zápas Česko – Slovensko – Přímý přenos utkání v ledním hokeji Euro Hockey Challenge z Jihlavy
  • Prima Zoom, 20:00 – dokument Velká válka v souvislostech - Začátkem roku 1914 si nikdo nedokázal představit, do jaké katastrofy se svět řítí. Další válečné roky přinesly válečnou euforii i vystřízlivění. V závěru války se většina zúčastněných zemí natolik vyčerpala, že si přála její konec i za cenu, že se rozpadne známý svět. Poznejte klíčový konflikt v širších souvislostech. Německo-francouzský dokument (2013)
  • CS Film, 20:00 – české drama Skoro úplně vymyšlený film – Studentský snímek, natočený ve spolupráci se zlínskou Fakultou multimediálních studií na Univerzitě Tomáše Bati, předkládá nápaditou audiovizuální variaci na text Charlese Bukowského Skoro úplně vymyšlená báseň. Přebírá odtud motiv fiktivního setkání básníka s dívkou, řeší problém s neuchopitelností lásky. Odtud pocházejí i některé úvahové pasáže třeba o Bohu. Celé vyprávění se vyznačuje výraznou poetickou „nedějovou“ stylizací… Český film (2013)
  • Nova Cinema, 21:50 – thriller Tajemná minulost – Americký psychiatr Kevin se stal úspěšným a žádaným spisovatelem. Během propagačního turné své poslední knihy jej navštíví sestra jeho bývalé pacientky a požádá ho, aby se vrátil zpět do Barcelony a znovu otevřel její případ. Když se Kevin vrátí do města, začnou ho pronásledovat stíny jeho minulosti, které se celá léta snažil z mysli vytěsnit… Španělský film (2009)
  • Dajto, 22:05 – akční thriller Machete – Vypadal jako docela obyčejný dělník z ulice a byl ideálním kandidátem k tomu, aby na něj hodili vraždu. Ale ukázalo se, že je to Machete (Danny Trejo), legendární bývalý elitní agent, kterého se nevyplatí naštvat. Poté, co ho vyhlášený mexický drogový magnát Torrez (Steven Seagal) nechal v pustině polomrtvého, se mu podaří přežít a uprchne do Texasu, kde touží zmizet a uniknout své minulosti. Narazí tu ale na hustou síť korupce a podvodů, na jejímž konci se nachází zastřelený senátor (Robert de Niro) a Machete coby člověk obviněný z jeho vraždy. Machete se vydává očistit své jméno a odhalit zákeřné a rozsáhlé spiknutí. Americký film (2010)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).