Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Jak básníci přicházejí o iluze, Cervantes a Útěk z Absolomu

14. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

Prima Max, 20:15 – film Jak básníci přicházejí o iluze – Ve druhé části se opět sejdeme se Štěpánem Šafránkem, tentokrát již jako studentem medicíny, a jeho přítelem Kendym, studujícím FAMU. Štěpán usilovně, leč ne vždy úspěšně, bojuje jak s náročným studiem, tak s odmítavou kráskou Jeskyňkou. Zatímco studijní výsledky se po úmorné dřině dostaví, s láskou je to horší. (Československo, 1984)

ČT art, 20:20 – životopisný film Cervantes – Sugestivní fikce z mládí Miguele de Cervantese (1547–1616), autora románu Don Quijote. (Cervantes, Itálie, Španělsko, Francie, 1967)


Autor: Česká televize

Jednotka, 20:25 – film Rozum a cit – Anglie počátku 19. století: krajina podobná parku, domácká sídla a v nich šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak to vypadá. Paní Dashwoodová se se svými třemi dcerami musí po manželově smrti vystěhovat právě z takového útulného sídla a nový domov najde u vzdáleného příbuzného. (Sense and Sensibility, USA, Velká Británie, 1995)

ČT sport, 20:30 – fotbal: AC Sparta Praha – Villarreal CF – Přímý přenos odvetného čtvrtfinálového utkání Evropské ligy UEFA.

ebf - tip - debata


Autor: archiv

Nova, 22:10 – sci-fi Útěk z Absolomu – Píše se rok 2022 a do odlehlé trestanecké kolonie, řízené špičkovou elektronikou a psychopatickým ředitelem, právě přivezli nebezpečného vězně. Bývalý kapitán dává od počátku najevo, že s tímhle systémem nehodlá spolupracovat. (No Escape, USA, 1994)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).