Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Jak svět přichází o básníky, Jasná hvězda a Minority Report

7. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:15 – film Jak svět přichází o básníky – Gymnazisté Štěpán a Kendy mají umělecké ambice, jeden skládá verše a druhý je zhudebňuje. Společně se rozhodnou zorganizovat ochotnické představení, do jehož příprav neváhají zapojit čelné osobnosti města. (Ako svet prichádza o básnikov, Československo, 1982) 

  • ČT art, 20:20 – milostné drama Jasná hvězda – V Londýně roku 1818 se odehrává tajná láska mezi mladým básníkem Johnem Keatsem a „dívkou od vedle“ Fanny Brawneovou. On si o ní myslel, že je koketa, ona se nezajímala o literaturu. A přesto se našly okolnosti, které je spojily dohromady, ovlivnily básníkovu tvorbu. (Bright Star, Velká Británie, Austrálie, Francie, 2009)

cif - debata 2

  • Jednotka, 20:25 – životopisný film Vévodkyně – Podle velmi úspěšné biografické knihy historičky Amandy Foreman natočil režisér Saul Dibb film o jedné z nejkontroverznějších postav Anglie v 18. století, vévodkyni Georgianě z Devonshiru, která byla na svou dobu velmi pokrokovou ženou, která se angažovala i v politice. (The Duchess, Velká Británie, Itálie, Francie, 2008)

  • ČT Sport, 20:30 – fotbal: Villarreal CF – AC Sparta Praha – Přímý přenos čtvrtfinálového utkání Evropské ligy UEFA.

Autor: archiv
  • Nova, 22:10 – akční sci-fi Minority Report – Píše se rok 2054. Washington D.C. je zbaven kriminality. Budoucnost je světlá. Vina je potrestána dřív, než ke zločinu vůbec dojde. PreKrim, elitní jednotka Ministerstva spravedlnosti, dokáže vraždě zabránit díky třem jasnovidcům, psychotronickým osobnostem, které neomylně určí pachatele. (Minority Report, USA, 2002)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).