Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Kill Bill 2, Hamburger Hill a Pěst plná hněvu

11. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Fanda, 20:20 – akční válečné drama Patriot – Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. Americko-německé akční válečné drama (2000)
  • ČT 2, 20:55 – dokument Přežít! – Příběh o únosu civilistů v kambodžské džungli. Chris Moon se po odchodu z armády zapojil do dobročinného projektu odstraňování nášlapných min v Kambodži. Během jedné akce ho unesli ozbrojení povstalci. Skupina pracovala v provincii Pursat, v zemi skončila občanská válka a spravovala ji OSN. Hrozbou byli ozbrojení povstalci, Rudí Khmérové, kteří ovládali okolní prales. Při jedné jízdě autem do nedaleké vesnice zastavilo skupinku dobrovolníků asi třicet příslušníků Rudých Khmérů, Chrisův Landrover s celou posádkou zajali a donutili překročit řeku, čímž se dostali mimo území pod kontrolou OSN… Dokumentární cyklus (2006)
  • Nova Cinema, 21:40 – akční válečné drama Hamburger Hill - Jedenáctkrát podniknou Američané útok, jedenáctkrát jsou krvavě odraženi. Když se jim konečně podaří prolomit obrannou linii nepřítele, přichází rozkaz k ústupu. Americké válečné drama (1987)
  • Prima Cool, 21:50 – akční drama Pěst plná hněvu - Ve svém nejlepším filmu hraje Bruce Lee studenta bojových umění, který se vrací do školy svého bývalého mistra. Návrat je to tragický, protože jeho učitel byl zavražděn. Stopa vede k jedné z konkurenčních škol. Když se ale ukáže, že místní úřady nemají příliš zájem na vyšetření mistrovy smrti, rozhodne se žák pomstít svého mentora po svém. Někoho to bude hodně bolet. Při premiéře v roce 1972 během filmu aplaudovalo publikum ve stoje. Nastal čas si to zopakovat. Hongkongské akční drama (1972)
  • Nova, 23:25 - akční thriller Kill Bill 2 - Druhá část mistrovského akčního hitu Quentina Tarantina líčí další osudy odhodlané Nevěsty a vyvrcholení její pomsty. Ve strhujícím příběhu, vyprávěném jak je zvykem režiséra Gaunerů (Reservoir Dogs), Pulp Fiction Historek Z Podsvětí a Jackie Brownové – na přeskáčku, se však vracíme i do minulosti. Zbývá toho ještě spoustu dopovědět: Co se vlastně stalo v kostele v texaském El Pasu? A proč se to stalo? Žije dcera, již Nevěsta považovala za mrtvou? Jakým výcvikem prošla hrdinka v Japonsku? A jak se vlastně ve skutečnosti jmenuje? Ale především: dokáže Nevěsta naplnit svou krvavou pomstu tak, jak si naplánovala? Americký akční thriller (2004)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).