Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Klára, Král Šumavy nebo Vlak plný peněz

30. 11. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • Prima Max, 20:00 – drama Král Šumavy – Snímek popisující dění na Šumavě v roce 1948. Komunisté se ujali moci a za každou cenu chtějí zabránit přechodu hranic jak ze „Západu“, tak z „Východu“. Pohraničníci tak stojí proti převaděčům i pašerákům. (Československo, 1959)

cif - debata 2

  • ČT1, 20:55 – Klára, povídka z cyklu Setkání s hvězdou – Klára je klinická psycholožka a svou práci bere vážně, takže radí svým klientkám i v době volna, od toho jsou přece mobily. S manželem, synem a jeho přítelkyní právě pobývá na chalupě, kde spolu tráví volné chvíle grilováním a houbařením. Všechno by proběhlo jako obvykle, kdyby se po odjezdu na nákup nevrátila do domu pro zapomenutý mobil. (Česko, 2012)
Povídka Klára.
Autor: ČT

Povídka Klára.

  • Nova Cinema, 21:50 – krimi komedie Vlak plný peněz – Charlie a John jsou bratři, přestože první je běloch a druhý černoch. Bydlí v témže domě a dělají společně stejnou práci: policisty v newyorské podzemní dráze. Líbí se jim i stejná dívka, nová hispánská kolegyně Grace Santiagová. I bratři se však někdy pohádají: větroplach Charlie se totiž občas zapomene u hráčského stolu… (Money Train, USA, 1995)

  • Prima Max, 21:50 – válečné drama Hartova válka – Kdo je nadporučík Hart a jakou válku vede? Hart je studentem práv na špičkové americké universitě a syn senátora. Ale je rok 1944 a on je zajat při operaci v Ardenách. Ocitá se tak společně s dalšími americkými vojáky v německém zajateckém táboře. (Hart’s War, USA, Česko, 2002)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).