Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Krajinou domova II, Dva muži hlásí příchod nebo Dvořákova Praha 2017

7. 9. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT art, 20:00 – Dvořákova Praha 2017 – Přímý přenos zahajovacího koncertu jubilejního 10. ročníku mezinárodního hudebního festivalu. Antonín Dvořák: Stabat Mater, op. 58. (Česko, 2017)

  • Prima Max, 20:00 – komedie Dva muži hlásí příchod – Nesmělý úředník spořitelny odchází na vojnu. Tam, coby maminčin mazánek, získá nelichotivou přezdívku Švadlenka a zpočátku se chová opravdu spíš jako moula a ne jako chlap. Přesto se seznámí s atraktivní dívkou, která ho nakonec dotáhne i ke svým rodičům. Tam se ukáže, že je svobodnou matkou a má malého chlapečka. Celá snaha její rodiny spočívá v tom sehnat jí ženicha, aby vesnické drbny konečně daly pokoj. To je pro čestného Jiřího velké dilema… (Československo, 1975)

  • ČT2, 21:40 – cyklus dokumentů Krajinou domova II (1/10), Hory Jizery a Labe – Jizerskohorské náhorní plató je pozoruhodnou horskou krajinou plnou rašelinišť. Severní svahy hor ale porůstá největší souvislý komplex horských bučin u nás. Stále zde žijí tetřívci nebo naše nejmenší sova – kulíšek. (Česko, 2017)

ebf - tip - debata

  • Nova Cinema, 21:55 – akční krimi Empire State – Snímek natočený podle skutečných událostí z 80. let minulého století vypráví příběh Chrise Potamitise (Liam Hemsworth), řeckého imigranta pracujícího jako ochranka ve velké automobilové společnosti, kterého jeho násilnický kamarád Eddie (Michael Angarano) přesvědčí, aby společně Chrisova zaměstnavatele okradli. Když se dvojici po sérii neúspěšných pokusů a komických přešlapů podaří bez jakéhokoli plánu ukořistit největší lup v amerických dějinách, FBI má jasno. Loupež provedl některý z protřelých newyorských rodinných klanů… (USA, 2013)

  • ČT2, 22:40 – černá komedie Krásno – Dva čtyřicátníci se po návratu do rodného města rozhodnou vyřešit dávnou smrt matky jednoho z nich. Roztáčejí tím spirálu nezadržitelných katastrof, která může smést kohokoliv. (Česko, 2014)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).