Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: krasobruslení, Já nejsem já a Není úniku

31. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

Prima Max, 20:15 – komedie Já nejsem já – Námět Václava Nývlta těží z častého nesplnitelného přání mnoha lidí, kteří by v nejrůznějších situacích ze všeho nejraději byli někým jiným. Dvěma hrdinům filmového příběhu, slušnému, leč sucharskému inženýru Zárubovi, a sňatkovému podvodníkovi Majerovi, se toto přání splní. (Československo, 1985)

ČT art, 20:20 – životopisné drama Příběh Glenna Millera – Nezapomenutelný Glenn Miller a jeho kapela znovu rozeznívají své nástroje v této nádherné hudební biografii. Provází nás životem legendárního amerického kapelníka od jeho začátků jako neznámého a chudého hudebníka až k bohatství a slávě na počátku čtyřicátých let minulého století. (The Glenn Miller Story, USA, 1954)

ČT Sport, 21:30 – krasobruslení, MS 2016, USA – Přímý přenos krátkého programu žen ze světového šampionátu v americkém Bostonu.

Nova, 22:10 – akční drama Není úniku – Uprchlý vězeň narazí při svém útěku na malý domek, ve kterém žije mladá sympatická Clydie se dvěma dětmi. O jejich pozemek má ale zájem důlní společnost a je ochotna použít jakýchkoliv prostředků k vynucení souhlasu s těžbou. Sam se s Clydií a dětmi postupně sblíží, zatímco představitelé důlní společnosti začínají chápat, že proti nim stojí velmi silný a nebezpečný protivník. (Nowhere To Run, USA, 1993)

MMF24

ČT 2, 22:50 – drama Indiánské léto – Gedeonův první „skoro celovečerní“ film sice svou poetikou odkazuje na snímky české nové vlny 60. let, ale zároveň přichází s novým pohledem. Uzavřená a samotářská dospívající Klára tráví konec léta u babičky se svou sestřenicí Marií, která je jejím pravým opakem. Na místní diskotéce se seznámí se dvěma chlapci, usilujícími o Marii. Vztahy mezi oběma dívkami a zároveň jejich vztahy k oběma mladíkům tvoří předivo křehkého příběhu dospívání. (Česko, 1995)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).