Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Mafiánka, Boss, menZONE a Poslední valčík

2. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
2. 2. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Joj Plus, 20:15 – film Žiješ jenom dvakrát - James Bond se tajně vydává do Japonska, protože Zemi hrozí 3. světová válka. Z oběžné dráhy kolem planety totiž zmizela americká družice i s posádkou a stejný osud potká i kosmonauty ze Sovětského svazu. Ohrožuje to křehké vztahy mezi supervelmocemi. Agentu 007 nezbývá, než rozkrýt tajemství obří sopky. Málokterá země však skrývá pro cizího agenta tolik nejrůznějších nebezpečí jako Japonsko. Bond tentokrát pomoc místní půvabné ženy opravdu potřebuje. Akce, sci-fi, dobrodružství, thriller (Velká Británie, USA; 1967)
  • Nova Cinema, 21:40 – film Boss - Max Hoover je šéfem losangeleského speciálního policejního oddílu, který na příkaz starosty očisťuje město od organizovaného zločinu, přičemž používá tvrdé, obyčejně nezákonné, ale nadřízenými tolerované metody. V době vyšetřování vraždy mladé ženy se objeví film natočený zavražděnou Allison Pondovou. Jsou na něm záběry z tajného vojenského prostoru na zkoušky atomových zbraní, kterému vládne generál Timms. Ten se stane hlavním podezřelým, když vyjde najevo, že byl milencem Allison. Krimi, drama, thriller (USA, 1996)
  • MGM, 22:10 – dokument Poslední valčík - Na Den díkuvzdání roku 1976 pořádala rocková skupina The Band, jenž doprovázela Boba Dylana, ve Winterlandu v San Francisku svůj koncert na rozloučenou. Rozloučit s touto vlivnou formací se přišli také nejslavnější hudebníci konce 60. a první poloviny 70. let, a tak snímek nepředstavuje pouze strhující dokument o tomto historickém večeru, ale také vyprávění o rocku dané doby. Většinu filmu tvoří záběry z koncertu The Band a jejich hostů, vystupuje zde Eric Clapton, Ringo Starr, Neil Young a mnoho dalších. Hudební dokument (USA, 1978)
  • Prima Cool, 22:15 – magazín menZONE - Novinka Prima Group byla novinářům nedávno prezentována jako jakási pánská varianta Topstar magazínu. Sama Prima o něm píše jako o „pravidelném televizním magazínu pro kluky, muže i pro kohokoliv, kdo má rád chlapský a humorný pohled na cokoliv kolem“. Diváky pořadem provedou Kryštof Mende a Lukáš Venclík. menZONE bude zaměřen na cílovou skupinu diváků od 15 až 40 let. Má být průvodcem situacemi, které muži chtějí vyzkoušet, ale bojí se toho. Nebo se na ně touží alespoň podívat. (Česká republika, 2012)
  • ČT 1, 23:40 – film Mafiánka - Z reálného života „Donnieho Brasca“, Joea Pistona, pochází skutečný příběh Patty Mechiorriové, ženy ovdovělé v mladistvém věku, která se nakonec nechala zlomit sousedy a začala prodávat pašované cigarety, aby tak mohla dále finančně podporovat své syny. Brzy mezi Patty a Tonym Lupem „Vlkem“ z kriminální rodiny Columbo dochází k románku, a ona začíná žít život na vysoké noze jako mafiánská panička. Zanedlouho se z ní stal „rodinný kurýr“ přepravující miliony dolarů v praných penězích po celém světě. Krimi, drama (USA, 2008)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.