Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Mezi nepřáteli, Utržený ze řetězu a ATP Masters 1000

8. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Fanda, 18:05 – ATP Masters 1000 – Montreal - Přímý přenos zápasů 3. kola tenisového turnaje Rogers Cup z Kanady
  • Fanda, 20:20 – drama a komedie Jerry Maguire - Jerry Maguire je úspěšný špičkový sportovní agent a jedna z vůdčích osobností agentury Sports Management International, která zastupuje vrcholové sportovce. Ve firmě se snaží o zlepšení vztahů mezi agenty a jejich klienty, ale jeho dobrý úmysl je odměněn vyhazovem. Nyní musí obstát ve tvrdé konkurenci a postavit se za pomocí Dorothy na vlastní nohy. Americké drama a komedie (1996)
  • STV 2, 21:15 – psychologický film Prášky na spanie - Citlivý pohled do vztahu dvou mladých lidí, jejichž manželství prochází, i když skrytou, ale přece dramatickou krizí. Odlišné míry hodnot, menší-větší nedorozumění, zklamání z bezdětného manželství, pocit osamění i viny, to vše způsobuje bolestivou korozi citových vztahů. Manželé Bušo (Vladimír Hajdu) a Milka (Anna Šišková) pouze nesnadno k sobě hledá cestu zpět, aby nakonec dospěli k poznání, že pouze citlivé vnímání problémů a světa toho druhého, vzájemná ohleduplnost, upřímnost a důvěra jsou životní inspirací a možností překonání profesních i osobních problémů. Slovenský psychologický film (1996)

  • Nova Cinema, 21:40 - válečné drama Mezi nepřáteli – Film Mezi nepřáteli nám odhaluje skutečný příběh někdejší francouzské koloniální války. „Jsem si jist, že film bude mít význam i pro jiné země, než je Francie, protože ho lze srovnat s dnešní situací v Iráku.“ režisér Florent Emilio Siri. Mladý nadporučík plný ideálů (Benoît Magimel) velí základně v Alžírsku, zemi bojující za osvobození se od Francie. Zde se spřátelí s veteránem bez iluzí (Albert Dupontel) a místním mladíkem náležícím k jejich četě. Válka a její zvěrstva však brzy podrobí jeho morální hodnoty velmi těžké zkoušce. Film Mezi nepřáteli je založen na historických faktech a předkládá dobový pohled na válku. Odkrývá přeměnu vojáků v týrané vězně a spojenců v nepřátele. Francouzsko-marocké válečné drama (2007)
  • Dajto, 22:10 - akční krimi thriller Utržený ze řetězu - Dannz žije od mládí v kleci jako pes, nemá základní vzdělání a jediné, co umí, je zabíjet. Naučil ho to zločinec Bart, který ho využívá na ilegální zápasy. Náhoda týranému muži postaví do cesty ladiče pian Sama a on konečně pozná lidský cit. Francouzsko-americký a britský akční krimi thriller (2005)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.