Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Muž, který vycházel z hrobu, Příběh Glenna Millera nebo Kód Navajo

16. 3. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20.00 – krimi Muž, který vycházel z hrobu – Kriminální minisérie s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem v hlavní roli je zpět. Tentokrát bude řešit zapeklitý případ tří vražd a hlavně odpověď na otázku, jak mohl mrtvý člověk vraždit.

  • Prima Max, 20:15 – klasická sci-fi komedie Zítra vstanu a opařím se čajem – V Praze byl zahájen provoz netradiční cestovní kanceláře Universum, která pořádá zájezdy do minulosti. Toho chce zneužít skupinka nacistů, která má v plánu odcestovat do Německa za druhé světové války a pomoci Hitlerovi vyhrát válku tím, že mu dají vodíkovou bombu. (Československo, 1977)

  • ČT art, 20:20 – životopisný film Příběh Glenna Millera – Nezapomenutelný Glenn Miller a jeho kapela znovu rozeznívají své nástroje. Vynikající James Stewart a June Allyson hrají hlavní role v příběhu legendárního amerického kapelníka a provázejí nás od jeho začátků jako neznámého a chudého hudebníka k bohatství a slávě na počátku čtyřicátých let minulého století. (The Glenn Miller Story, USA, 1954)

MIF22_Early

  • Nova Cinema, 21:55 – válečné drama Kód Navajo – 8. prosince 1941, den po Pearl Harboru, vyhlašují Spojené státy válku Japonsku. Elitní námořní jednotky byly aktivovány, aby vybojovaly bitvy v Pacifiku. Bitvy, ve kterých nezáleželo jenom na bojové strategii a kvalitě zbraní, ale také na chytrosti a připravenosti vojáků. V roce 1942 bylo do americké armády k námořnictvu naverbováno několik set Navajů. Ti byli prvotřídně vyškoleni ke kódování strategických zpráv ve svém jazyce a stali se tak tajnými zbraněmi proti nepříteli. (Windtalkers, USA, 2002)

  • ČT2, 22:30 – psychologické drama Adelheid – Film se odehrává po konci druhé světové války v pohraničí, na severní Moravě. V čase, kdy tu ještě žije neodsunuté německé obyvatelstvo, ale kdy už sem z vnitrozemí začínají proudit ti, kteří odsud kdysi museli utéci. A s nimi přicházejí i noví osadníci. (Československo, 1969)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.