Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Pré, Beetlejuice, Smrt čeká všude, 8 žen a La Mission

15. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Filmbox Plus, 19:20 – mysteriózní muzikál 8 žen – Francie padesátých let. Osamělé sídlo v zasněžené krajině. Rodina se schází na svátky. Oslava se však nekoná – milovaný otec byl zavražděn! Vrahem může být pouze jedna z osmi žen tak blízkých pánovi domu. Dominantní manželka? Jeho staropanensky švagrová? Lakomá tchýně? Drzá služka nebo loajální hospodyně? Nebo jedna z jeho dvou pěkných mladých dcer? Překvapující návštěva okouzlující sestry oběti zvrátí pátrání na hysterii a rivalitu. Postupně se začínají odhalovat rodinné tajemství. Humorné situace jsou okořeněné hudebními vsuvkami i svůdně zrádnými tanci. Tajemství ženské duše je odhaleno. Osm žen: krásných, vášnivých, inteligentních, citlivých a nebezpečných. Jedna z nich je vinná. Která to je? Francouzsko-italský mysteriózní muzikál (2002)
  • CS Film, 20:00 – hudební komedie Pré (divadelní provedení) - Premiéra této revue s podtitulem Revue z polepšovny se konala 9. března 1999 v divadle Semafor. Režisér Jiří Menzel se rozhodl rozehraný příběh v druhé polovině představení opustit a dát průchod radosti z divadla a písniček, řazených za sebou. Hra se odehrává v polepšovně, kde jsou chovanci pojmenováni pouze čísly. Nejhorší je Dvojka (Jiří Suchý), který je zde nepolepšitelný už 50 roků. Nyní přichází nová vychovatelka (Jitka Molavcová) s ostrými metodami, která je odhodlaná ho zkrotit. Česká hudební komedie (2012)
  • MGM, 20:00 – komediální horor Beetlejuice – Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. Americký komediální horor (1988)
  • Cinemax, 21:05 - drama La Mission - Che Rivera (Benjamin Bratt) vyrostl v San Franciscu a život pro něj vždy byl otázkou přežití. Všichni ho vždy respektovali pro jeho mužnost a sílu. Současně se ho ale lidé bojí, kvůli jeho násilnickým náladám a hrubým způsobům. Napravený vězeň a alkoholik Che tvrdě pracoval, aby byly vykoupeny všechny jeho hříchy. Jeho radostí a pýchou je jeho jediný syn Jes, kterého po smrti své manželky vychoval úplně sám. Jenže pak Che zjistí, že jeho syn je gay a vše se dostane do víru vášní. Che ve vzteku Jese zbije s tím, že už ho jako jeho syn nezajímá. Ztratí ho a s ním i sám sebe. Osamělý Che si uvědomí, že jeho otcovská pýcha pro něj nic neznamená a aby ještě více posílil svou mužnost, obětuje jedinou věc, na které mu nejvíce záleží – lásku svého syna. Americké drama (2009)
  • Film+, 22:40 – válečný thriller Smrt čeká všude - Je-li válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? V době, kdy se armády skládají nikoliv z rekrutů, ale z dobrovolníků, a muži se dobrovolně pouští do vojenské služby, je adrenalinové prostředí bojiště silným a neodolatelným lákadlem, často přímo závislostí. Snímek je napínavým příběhem elitních vojáků, kteří mají jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě – uprostřed bojové vřavy deaktivují bomby. Americký válečný thriller (2008)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).