Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Pumpaři od Zlaté podkovy, Aljaška v plamenech nebo Atentát

25. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – krimi Pumpaři od Zlaté podkovy – I když se krade snad všude, málokdy se to takhle vyplácí. Kriminální příběh o malé i větší hospodářské kriminalitě za socialismu. Nový zaměstnanec Jiří Bartoška, který nastupuje k benzínovému čerpadlu, záhy obdrží rady starších a zkušenějších na téma, jak snadno a rychle přijít k velkým penězům. Snadno vydělané peníze voní krásněji než benzin… (Československo, 1978)

  • ČT2, 20:00 – drama Atentát – Od podzimu 1941 vládne nad okupovanými územími Čech a Moravy zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich. Jeho krutost vyvolává v zemi velkou nenávist. Exilová československá vláda ve Velké Británii proto na jaře 1942 vybere několik československých parašutistů a pověří je úkolem… (Československo, 1964)

  • Prima Max, 20:15 – krimi komedie Kamarád do deště – V příběhu, který by se dal charakterizovat jako Podraz po česku, se mladý číšník Michal dostává do maléru, když je okraden o denní tržbu, kterou měl doručit do banky. Je v podmínce, a tak je mu jasné, že mu nikdo nevěří. Požádá proto o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si půjčí od nebezpečného veksláka. (Československo, 1988)

MM socky3

  • Nova Cinema, 21:50 – akční Náhlý úder – Na skále nad mořem se v autě milují muž a žena. Najednou se ozvou dva výstřely, žena vyjde z auta, zamyšleně se dívá z útesu a pak odchází… Nekonformní policejní inspektor Harry Callahan opět neuspěje u soudu. Jeho nadřízený je toho názoru, že kde se inspektor objeví, dochází k nepříjemnostem a úmrtím. Případ zastřeleného muže nad mořem ale stejně svěří Harrymu. (Sudden Impact, USA, 1983)

  • Nova, 22:05 – akční Aljaška v plamenech – V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím, čím je voda pro rybu… (On Deadly Ground, USA, 1994)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.