Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Smrt stopařek, Hráč a Krvavý diamant

1. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:15 – krimi Smrt stopařek – Řidiči Charvátovi se úspěšně daří tajit před okolím jak svůj pobyt ve vězení, tak i nezvladatelnou agresivitu vůči ženám. Jednoho dne vezme do auta dvě stopařky a cestou je zavraždí. Těla pohodí na místě, jež nemá nic společného s jeho osobou, a domnívá se, že tím zahladil všechny stopy. Přesto se ho zmocní strach před dopadením, rozhodne se tedy uprchnout přes hranice. Aby se pojistil, bere si s sebou rukojmí malého synka své bytné. (Československo, 1979)

  • ČT art, 20:20 – životopisný film Hráč – Jeho osud byl ve znamení geniálního talentu, hluboké víry, lásky i hazardu. Příběh inspirovaný životem F. M. Dostojevského. (The Gambler, Nizozemsko, Maďarsko, Velká Británie, 1997)

  • ČT 2, 22:30 – film Faunovo velmi pozdní odpoledne – Příběh natočený na motivy povídky Jiřího Brdečky zachycuje výjevy ze života stárnoucího elegána a svůdce mladých dívek, který se ze strachu před stářím a smrtí zoufale snaží urvat, co se dá. (Československo, 1983)

Content tip EARLY

  • Nova Cinema, 21:55 – dobrodružné drama Krvavý diamant – Bývalý žoldák, nyní pašerák diamantů (Leonardo DiCaprio) a prostý rybář (Djimon Hounsou) se ocitnou uprostřed ohně občanské války v Sierra Leone roku 1999. Dva muži spojí své síly v zoufalé misi: znovu získat vzácný růžový diamant nevyčíslitelné hodnoty a zachránit rybářova syna, kterého rebelové odvlekli a naučili zabíjet. Záběry krutého mučení a krveprolití střídá pohled na překrásné scenérie i válkou zpustošenou krajinu. (Blood Diamond, USA, Německo, 2006) 

  • Nova, 23:15 – sci-fi Soudce Dredd – V budoucnosti, kdy urbanistické městské čtvrti přerostly v megaměsta, bylo třeba upravit právo tak, aby jediný člověk měl zákonodárnou i výkonnou moc. Soudce Dredd je oblíbená hlava nad městem Mega-City Jedna. Proti němu se ale postaví maniak s ďábelskými úmysly… (Judge Dredd, USA, 1995)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).