Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Šťastný smolař, Rozbité zrcadlo nebo Mrazík

28. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT1, 20:00 – pohádka Šťastný smolař – Hlavním hrdinou příběhu je chlapec Filip, jehož od narození pronásleduje smůla. Jeho otec totiž chtěl přechytračit samotnou Štěstěnu a tím na sebe, a hlavně na svého synka, přivolal její hněv. A aby toho nebylo málo, Filip se zamiluje do Štěstěniny dcery Haničky. Ve snaze získat její lásku, a také proto, aby se zbavil proklaté smůly, se vydává na putování světem. (Šťastný smoliar, Česko, Slovensko, 2012)

  • ČT2, 20:00 – detektivka Rozbité zrcadlo – Poklidná hladina života malého anglického městečka je v roce 1953 rozvířena příjezdem amerických filmařů, kteří hodlají natočit film, v němž se chce o svůj comeback pokusit slavná hollywoodská hvězda. Ta se před lety – poté, co se jí narodilo mentálně postižené dítě – stáhla do ústraní a nyní se s pomocí svého manžela pokouší o návrat před kameru. V jedné z rolí hvězdně obsazeného filmu podle knihy Agathy Christie uvidíte i Elizabeth Taylor. (The Mirror Crack’d, Velká Británie, 1980)

  • Prima Max, 20:00 – komedie V podstatě jsme normální – Volné pokračování komedie Pátek není svátek dále sleduje osudy rodiny Nováků. Ambiciózní paní Nováková, které se líbí život určitých vrstev, přinutí svého neprůbojného manžela k několika akcím na hranici zákona. Vzestup rodiny po společenském žebříčku však končí nezadržitelným pádem, který naštěstí přijde včas. (Československo, 1981)

Marketing Meeting balicek

  • Prima, 20:15 – pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci – Pohádka o mladém ševcovském tovaryšovi Jírovi, který si vyrobil křídla z jemné kůže a s jejich pomocí vysvobodil z věže princeznu Jasněnku. (Československo, 1987)

  • Nova, 20:20 – pohádka Mrazík – Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem. (Morozko, Rusko, 1964)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).