Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Stůj, nebo se netrefím!, Smrt černého krále a Nebezpečná metoda

15. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – krimi Smrt černého krále – Námět filmu Smrt černého krále čerpá – stejně jako již dříve natočené filmy Pěnička a Paraplíčko, Partie krásného dragouna a Vražda v hotelu Excelsior – z knihy Jiřího Marka Panoptikum hříšných lidí. Hlavním motivem napínavého příběhu se zdařilým vykreslením pražské periférie a pražského polosvěta je vyšetřování loupežné vraždy inkasisty Krále. Zákon i zde zastupuje rozvážný policejní rada Vacátko a jeho dva úředníci, inspektor Brůžek a inspektor Bouše. (Československo, 1971)

  • Prima Max, 20:15 – komedie Stůj, nebo se netrefím! – Zápletka se odvíjí od drobného a celkem nepatrného zádrhele, přesněji záměny osob. Na první kolizi se pak ve ztřeštěném sledu nabalují další a další nedorozumění, ale hlavně humor. (Česko, Slovensko, 1997)

  • ČT art, 20:20 – životopisné drama Nebezpečná metoda – Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimentální léčbu zvanou psychoanalýza. (A Dangerous Method, film, Velká Británie, Německo, Kanada, Švýcarsko, 2011)

MM socky3

  • JOJ Family, 20:20 – komedie Kopretiny pro zámeckou paní – Patnáctiletá Kateřina žije se svými rodiči – kastelány – na hradě Krabonoši. Je otrávená pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně. Její nudný život je však narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje, ale marně se snaží upoutat jeho pozornost. (Československo, 1981)

  • Nova Cinema, 21:50 – akční komedie Showtime – Detektiv Mitch Preston (Robert DeNiro) slouží v losangeleském policejním sboru a nepřeje si nic jiného, než aby svoji práci dělal, jak nejlépe umí. Policista Trey Sellars (Eddie Murphy) je jeho naprostým opakem. Raději než strážcem zákona by byl televizní hvězdou. Osud je však spojí během jediného okamžiku nepovedené akce, kdy se Trey připlete Mitchovi do cesty při zatýkání drogového bosse. (Showtime, USA, Austrálie, 2002)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.