Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Ucho, Senna a Dračí oči

7. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima, 20:15 – romantický film Rosamunde Pilcher: Kandidáti na lásku – Abbey a Greg jsou bývalí manželé, kteří proti sobě kandidují ve volbách do sněmovny. Kandidatura Abbey je na poslední chvíli a zcela nečekaná. Manželství tehdy skončilo kvůli nevěře, kvůli které Greg ztratil Abbey a prohrál i ve volbách. Dvojici znovu svede dohromady předvolební souboj a také svatba jejich rodičů. (Rosamunde Pilcher: Wahlversprechen und andere Lügen, Německo, Velká Británie, 2015)

  • ČT Sport, 21:00 – fotbal Euro 2016: Francie–Německo – Přímý přenos semifinálového utkání evropského fotbalového šampionátu z Marseille komentují Jaromír Bosák a Martin Hyský. (Video z TOP 10 gólů na Euru 2016.)

  • ČT 2, 21:40 – psychologické drama Ucho – Film patřil k těm zapovězeným titulům, které ležely na dně pomyslného trezoru vůbec nejhlouběji. Jednak proto, že jméno spisovatele Jana Procházky se nesmělo veřejně vyslovit, jednak proto, že film s přibývajícím časem kupodivu stále nabíral na aktuálnosti. Do distribuce se dostal až po listopadu 1989, premiéru v kinech měl v červnu 1990. (Československo, 1970; režie: Karel Kachyňa; scénář: Jan Procházka, Karel Kachyňa; hrají: Radoslav Brzobohatý, Jiřina Bohdalová)

BRAND

  • Prima Cool, 22:00 – akční krimi Dračí oči – St. Jude Square v New Orleans je oblast, ve které žijí lidé ve strachu a zoufalství. Soupeření šéfů dvou místních gangů, kteří terorizují okolí, se zdá nekončící a občané nemají ani kapku naděje na zlepšení situace. Až do chvíle, kdy do města přijde tajemný cizinec. (Dragon Eyes, USA, 2012)

  • Prima Max, 22:05 – dokument Senna: Legenda formule 1 – V roce 1984 usedl poprvé do vozu F1 možná největší talent a později také trojnásobný mistr světa Ayrton Senna. Všechny si získal svou skromností, vírou v Boha a nekončící snahou se neustále zlepšovat. Poznejte jeho neobyčejný život. Do doby, než ho v roce 1994 Bůh opustil. (Senna, Velká Británie, Francie, 2010)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).