Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Vetřelci, Kmotr II a Modrá tajemství: Maledivy

6. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 15:00 - French Open 2013 – Přímý přenos vybraného semifinálové utkání žen
  • CS Film, 20:00 – dokument Cigáni idú do volieb – Má romský aktivista Vlado Sendrei a jeho cikánský volební tým šanci uspět v „bílé“ společnosti? Navzdory školení odborníka z americké nadace zažíváme neuvěřitelně živelnou předvolební kampaň, tragikomické situace i expedici do romských ghet na okraji společnosti. V intimní zpovědi Vladova žena Jana otevřeně tvrdí, že její muž svými aktivitami jen utíká od rodiny, od romských hodnot a konflikt mezi nimi se vyhrocuje. A den Dé – den voleb převrátí emoce romského volebního týmu celkem naruby. V novém filmu Jara Vojtek lžou všichni, pouze u cikánské věštkyně se dozvíte pravdu. Slovenský dokument (2012)
  • ČT 2, 20:00 – dokument Modrá tajemství: Maledivy – podmořský ráj - Maledivské souostroví je pro podmořské potápění pojmem. Jeho členitý povrch je tvořen více než dvanácti sty korálových ostrůvků. Kolem korálových útesů se kdekoli na světě vyskytuje množství druhů ryb. Na samotných Maledivách jich žije přes devět set. Mnoho turistů přichází na Maledivy proto, aby si odpočinuli od ruchu civilizace. Zdejší křišťálové vody a rozmanitost podmořské fauny je lákají, aby objevovali nekonečný svět pod hladinou. Ten je osídlen hustěji než kterékoli velkoměsto – a tak, ač potápěč chtěl původně uniknout rušnému světu, stává se tady součástí pestrého reje. Španělský dokument (2006)
  • Fanda, 20:20 - krimi drama Kmotr II - Nový kmotr Michael Corleone ovládá své impérium z rozsáhlého sídla v nevadském Lake Tahoe a tvrdě pracuje na rozšíření své moci i mimo americké území. Musí se však bránit pokusům úřadů o zamezení jeho vlivu i podnikání a zároveň se nemilosrdně potýká se zrádci ve vlastních řadách… Pokračování nejslavnější mafiánské ságy oceněné šesti Oscary. Americké krimi drama (1974)
  • Prima Cool, 21:50 – scifi thriller Vetřelci - Planeta, kde posádka lodi Nostromo potkala vetřelce, je po padesáti letech osídlena lidmi. Vláda však s obyvateli brzy ztratí kontakt a Ripleyová se s vojáky opět vydává na průzkum. Americko-britský scifi thriller (1986)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.