Hlavní navigace

Televizní tipy na čvrtek: Kráva, Vlasy nebo Diamantoví psi

1. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT 2, 21:40 – drama Kráva – příběh podivínského mladíka Adama v režii Karla Kachyni se odehrává na horské samotě počátkem minulého století. Adam je synem svobodné matky nevalné pověsti a celý život zápasí se svým nelehkým údělem. Lidé, o jejichž smyslu života film vypráví, jsou závislí na přírodě, jejich vůle k životu tu prochází každodenní zkouškou.

  • Nova Cinema, 22:00 – komedie O rodičích a dětech – každý měsíc se vydává Jan Cvrček na procházku se svým starým otcem po Praze, aby spolu rozebírali prožitky, útrapy a ústrky, které oba prožili. Pak se ale znenadání objeví vnuk, o kterém syn neměl přes dvacet let ani tušení, a některé chyby se opakují znovu a znovu…

  • Dvojka, 22:20 – muzikál Vlasy – jeden z nejvýznamnějších muzikálů druhé poloviny 20. století zaujal Miloše Formana bezpochyby nejen nabízející se možností natočit výpravný film s choreografickými čísly, moderní hudbou a provokujícími texty, ale především svými přesahy za obvyklé hranice muzikálového žánru. V době svého vzniku byly Vlasy dílem politickým a vyhroceně sociálněkritickým, odsuzujícím válku ve Vietnamu a maloměšťáckou lhostejnost vůči této tragédii.

KL22_nominace

  • Prima Max, 22:20 – komedie Bílí muži neumějí skákat – Sidney si myslí, že je v basketbalu nejlepší. Pak se však objeví Billy, který je stejně dobrý. Brzo zjistí, že nemusejí soupeřit, protože dohromady si vydělají víc. To by ale Billy nesměl dlužit nesmlouvavým gangsterům.

  • Prima Cool, 22:25 – akční Diamantoví psi – bohatý podnikatel najme bývalého vojáka Dolpha Lundgrena, aby mu pomohl najít nesmírně cenný buddhistický artefakt. Nikdo netuší, jak nebezpečná cesta za pokladem je čeká.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.