Hlavní navigace

Televizní tipy na čvrtek: Kráva, Vlasy nebo Diamantoví psi

Jan Brychta

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT 2, 21:40 – drama Kráva – příběh podivínského mladíka Adama v režii Karla Kachyni se odehrává na horské samotě počátkem minulého století. Adam je synem svobodné matky nevalné pověsti a celý život zápasí se svým nelehkým údělem. Lidé, o jejichž smyslu života film vypráví, jsou závislí na přírodě, jejich vůle k životu tu prochází každodenní zkouškou.

  • Nova Cinema, 22:00 – komedie O rodičích a dětech – každý měsíc se vydává Jan Cvrček na procházku se svým starým otcem po Praze, aby spolu rozebírali prožitky, útrapy a ústrky, které oba prožili. Pak se ale znenadání objeví vnuk, o kterém syn neměl přes dvacet let ani tušení, a některé chyby se opakují znovu a znovu…

  • Dvojka, 22:20 – muzikál Vlasy – jeden z nejvýznamnějších muzikálů druhé poloviny 20. století zaujal Miloše Formana bezpochyby nejen nabízející se možností natočit výpravný film s choreografickými čísly, moderní hudbou a provokujícími texty, ale především svými přesahy za obvyklé hranice muzikálového žánru. V době svého vzniku byly Vlasy dílem politickým a vyhroceně sociálněkritickým, odsuzujícím válku ve Vietnamu a maloměšťáckou lhostejnost vůči této tragédii.

CIF-tip-temata1

  • Prima Max, 22:20 – komedie Bílí muži neumějí skákat – Sidney si myslí, že je v basketbalu nejlepší. Pak se však objeví Billy, který je stejně dobrý. Brzo zjistí, že nemusejí soupeřit, protože dohromady si vydělají víc. To by ale Billy nesměl dlužit nesmlouvavým gangsterům.

  • Prima Cool, 22:25 – akční Diamantoví psi – bohatý podnikatel najme bývalého vojáka Dolpha Lundgrena, aby mu pomohl najít nesmírně cenný buddhistický artefakt. Nikdo netuší, jak nebezpečná cesta za pokladem je čeká.