Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Smrtonosná past, Blade a Povídka o policajtovi

2. 10. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 15:15 – romantický film Lístek do památníku – Ing. Kalinovi je už sedmdesát let, ale stáří neuznává. Cestuje, dokonce se učí arabsky. Vrací se do rodného městečka, protože dal kdysi slib své někdejší lásce, Bětušce Jarošové, že se pro ni vrátí. Není sám, je provázen svou sestrou, která ho úzkostlivě hlídá a diriguje. V městečku je už dávno všechno jiné, i když Kalina by to chtěl vidět postaru. Po dobrodružné expedici se setká v jednom paneláku s paní, která Bětušku dobře znala a která mu o ní vypráví. (Československo, 1975)

  • Nova Cinema, 16:15 – komedie 10 pravidel jak sbalit holku – Hlavní hrdina je typickým příkladem mladého mimoně, žijícího ve vlastním vesmíru. Je to chytrý a milý student astrofyziky, jehož největší láskou jsou nejen hvězdy, ale i horoskopy. Jeho dráhu mu však jednoho dne překříží dívka snů, a tak se zamiluje tak beznadějně, že ve škole není schopen ani udělat zkoušky. (Česko, 2014)

  • ČT2, 20:00 – krimi Povídka o policajtovi – Roger Borniche pracuje u Surete a již nějakou dobu fakticky vykonává práci vrchního inspektora. Oficiální jmenování, díky kterému by se konečně dočkal vyššího platu a mohl se oženit, ale stále nepřichází. Emile Buisson je patologický zabiják, kterému se právě podařilo uprchnout z vězeňské psychiatrické léčebny. Zatímco Buisson si začíná vyřizovat účty a buduje novou síť spolupracovníků, Borniche si v policejním archivu vyzvedává jeho složku. Pátrání jde pomalu a past několikrát sklapne naprázdno. (Flic story, Francie, Itálie, 1975) 

  • Prima Cool, 20:00 – akční Smrtonosná past – Newyorský policista John McClane (Bruce Willis) přijel do Los Angeles navštívit svou ženu, která je zrovna na vánočním večírku v nedostavěné budově firmy Nakatomi. Do budovy však vtrhne terorista se svou jednotkou a zajme všechny hosty, včetně McClaneovy ženy. (Die Hard, USA, 1988)

BRAND

  • Kino Barrandov, 20:20 – komediální western Malý unavený Joe – Bratři Malý Joe (Terence Hill) a Drobeček (Bud Spencer) se rozhodnou zastavit na návštěvu v rodné chatrči. Drobeček ještě cestou stačí ukrást pár koní, ale Malý Joe přijíždí s prázdnou, takže se rodiče začínají strachovat o jeho budoucnost. (…continuavano a chiamarlo Trinita, Itálie, 1972)

  • Nova Cinema, 22:00 – akční fantasy Blade – Blade (Wesley Snipes) je nesmrtelný bojovník, napůl člověk a napůl upír, bojující proti rozmáhajícímu se upírskému podsvětí, které se snaží postupně vyhubit celou lidskou rasu. Díky svým nadpřirozeným schopnostem je tím posledním, kdo stojí mezi upířím lordem a jím zosnovanou zkázou světa a všeho lidského. (USA, 1998) 

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).