Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Bod zlomu, Vrchní, prchni a Zdrojový kód

11. 3. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
11. 3. 2012

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit nedělní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den dopoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – film Vrchní, prchni - Knikupec Dalibor Vrána věru nemá lehké žití. Líbí se ženám, a ty se zase líbí jemu, a protože je Dalibor mužem činu, značnou část jeho poctivě nabytého výdělku polknou alimenty. Svou svízelnou finanční situaci se rozhodne vylepšit způsobem zcela originálním. Využije toho, že si jej lidé v restauracích často pletou s číšníkem a začne inkasovat. Netrvá dlouho a stane se nepolapitelným fantomem pražských (a později i mimopražských) restaurací, postrachem liknavých číšníků. Komedie (Československo, 1980)
  • Doma, 20:00 – film Vévodkyně - Georgiana, vévodkyně z Devonshiru (1757–1806) byla pozoruhodnou postavou anglické historie. Ve své době určovala módní trendy, měla ráda hazard a dokázala současně bavit i šokovat aristokratickou společnost. V sedmnácti byla provdána svojí matkou (Charlotte Ramplingová) za prostopášného vévodu z Devonshiru (Ralph Fiennes) a její hlavní úlohou bylo svému choti porodit mužského dědice. To se jí sice po dvou dcerách podařilo, ale v té době už vévoda neskrýval svůj vztah k lady Fosterové (Hayley Atwellová), která s nimi žila na rodinném sídle a doplňovala tak manželskou dvojici na trojici. Životopisné historické romantické drama (Velká Británie, Itálie, Francie; 2008)
  • HBO, HBO HD; 20:00 – film Zdrojový kód - Když se kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) probudí v sedadle příměstského vlaku, netuší, kde se tam vzal. Naproti němu sedí Christina (Michelle Monaghan). Colter ji vidí poprvé v životě, ale Christina ho očividně dobře zná. Colter Stevens zjišťuje, že se probudil v těle jiného člověka. Než se stihne z nastalé situace vzpamatovat, je vlak rozmetán silným výbuchem. V zápětí se Colter se objeví v podivném bunkru izolovaném od okolního světa. Přes obrazovku k němu mluví důstojnice Goodwin (Vera Farminga) a požaduje informace o všem, co právě viděl. Kapitán Colter Stevens se stal součástí náročné mise, jejímž cílem je odhalení útočníka, který má na svědomí výbuch vlaku, v němž se Colter ještě před chvílí nalézal. Mysteriózní scifi thriller (USA, Francie, Kanada; 2011)
  • MGM, 22:05 – film Eyes Wide Shut - Poslední snímek, který stačil režisér a producent Stanley Kubrick dokončit před svou smrtí, je eroticky laděné psychologické drama Eyes Wide Shut (v překladu Široce zavřené oči), natočené volně podle podle Snových novel (1926) Arthura Schnitzlera. Věhlasný tvůrce jej realizoval dvanáct let po svém předchozím filmu (Full Metal Jacket, 1987). Původně ovšem zvažoval zfilmováni Schnitzlerovy novely už koncem šedesátých let. Jeho uvedení do kin se již nedožil.
  • Nova, 22:40 – film Bod zlomu - Mladý agent Johnny se zkušeným kolegou Pappasem řeší případ lupičů, kteří v maskách amerických exprezidentů přepadli už sedmadvacet bank. Jediná nejistá stopa vede ke komunitě surfařů, kam se Johnny rozhodne proniknout. Při prvním surfařském pokusu ho zachrání před utopením Tyler a seznámí ho se společností, které vládne přátelský a všemi obdivovaný Bodhie. Johnny se sblíží s Tyler a časem zjistí, že lupiči, po nichž pátrá, jsou Bodhie a jeho přátelé. Akční dobrodružné krimi (USA, 1991)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.