Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: České století, Tron: Legacy, Kladivo na čarodějnice a Ptáci

23. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima Cool, 20:00 – sci-fi Tron: Legacy – Po dvaceti letech nachází Sam zmizelého otce, geniálního programátora, ve virtuálním světě. Ale dostat se zpět do reality není tak jednoduché, jak si představoval. Čeká na něj rafinovaný a nemilosrdný protivník. Americký film (2010).
  • ČT 1, 20:00 – cyklus České století: Je to jen rock’n’roll – Unikátní filmová série, která rozkrývá tabu klíčových událostí našich moderních dějin. Bod obratu: Charta 77. A nelehká cesta jejího zrodu. Český film (2013).
  • CS Film, 20:00 – český film Kladivo na čarodějnice – Slavný historický příběh rozebírá mechanismus čarodějnických procesů. Ukazuje, jak doznání bylo vynucováno brutálním mučením, jak se obvinění lidé ocitali v naprosté beznaději s vyhlídkou, že je čeká hořící hranice, ať se zachovají jakkoli. Český film (1969).
  • Prima love, 20:15 – komedie Zelená karta – Papírové manželství požitkářského Francouze a newyorské vegetariánky mělo být výhrou pro všechny. Imigrační úřad ovšem strká nos všude a nesourodí novomanželé tak spolu musejí začít skutečně žít. Americko-francouzský film (1990).
  • ČT 2, 21:30 – horor Ptáci - Mladá, krásná blondýnka Melanie Danielsová přijíždí do malého města Bodega Bay za právníkem Mitchem Brennerem, s nímž se náhodně seznámila. Na malém výletě na lodi je nečekaně napadena rackem. V průběhu několika hodin je město a o jeho okolí doslova obleženo nejrůznějšími druhy ptáků. Místní obyvatelé se stanou terčem jejich šílených útoků, které promění životy všech v hrůzné peklo… Kultovní americký horor (1963) režiséra Alfreda Hitchcocka.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).