Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Česko–Rusko, Star Trek nebo Malý velký muž

12. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT sport, 11:50 – hokej Česko–Rusko – Přímý přenos utkání švédských hokejových her komentují Robert Záruba a Martin Hosták. (Video: přípravné utkání na Světový pohár 2016.)

  • ČT1, 15:45 – drama Dlouhá bílá nit – Televizní hra, jejíž scénář napsal Jan Jílek, se odehrává na vesnici a má dvě hlavní postavy: matku a dceru. O jejich vztahu, o konfrontaci dvou životů, života končícího a života začínajícího, je pak celý příběh. Dcera není pouhou pozorovatelkou matčina života, naopak ho sleduje, kritizuje, varuje matku před láskou k člověku, který si ji nezasluhuje. Její počínání je ovšem marné a matčin život, matčin osud se stává výstrahou pro dceru. (Československo, 1970)

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Star Trek – Příběh pojednává o první výpravě mladé posádky na palubě hvězdné lodi U.S.S. Enterprise. Jejich cestu doprovází spousta akce, humoru a nebezpečí. Nováčci musejí nalézt způsob, jak zastavit padoucha, jehož honba za pomstou ohrožuje celé lidstvo. A jedním z nich je James T. Kirk (Chris Pine) – nezvedený venkovský kluk z Iowy a milovník života „na hraně“. (USA, Německo, 2009)

MM_SS3

  • ČT2, 21:45 – western Malý velký muž – Jack Crabb vypráví reportérovi příběh svého života. Jako malý kluk byl po přepadení skupiny osídlenců západu vychován kmenem Čejenů. Poté se vrátil zpátky mezi bílé a stal se pistolníkem a obchodníkem. Později se oženil s Indiánkou, a když byl kmen, mezi jehož členy žil, vyvražděn, nechal se najmout jako stopař armády, kterou vedl úhlavní nepřítel Indiánů – generál George Armstrong Custer. (Little Big Man, USA, 1970)

  • ČT1, 22:10 – komedie Báječná léta pod psa – Příběh složitého dospívání citlivého chlapce vznikl podle stejnojmenného románu Michala Viewegha. Nostalgická komedie ze života jedné svérázné české rodiny se opírá především o šedá léta „reálného“ socialismu. Dějová linie se soustřeďuje především na trampoty Kvidova otce, excentrického dříče s vysokoškolským diplomem, kterého jeho úsilí zabezpečit rodinu bez ztráty důstojnosti dovede téměř až k šílenství. (Česko, 1997)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.