Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Davis Cup, Postradatelní a Už zase skáču přes kaluže

18. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 12:30 – Česko – Španělsko - Přímý přenos závěrečných dvouher finále tenisového Davis Cupu 2012
  • CS Film, 20:00 – rodinné drama Už zase skáču přes kaluže - Moravské městečko Tlumačov na přelomu století: Syn zaměstnance proslulého hřebčína sní o tom, že i on bude umět krotit ušlechtilé jezdecké koně. Ani po onemocnění obrnou není ochoten se své touhy vzdát. Působivá adaptace románu australského spisovatele Alana Marshala přenesla příběh do jiné doby a zcela jiného prostředí, ale zachovala jeho silné humanistické poslání… Skutečný autor scénáře Jan Procházka nesměl být v titulcích uveden (byl kryt Otou Hofmanem). Československé rodinné drama (1970)
  • Cinemax, 20:00 – drama Korunovační klenoty - Fragancia je zatčena za pokus o vraždu Richarda Perssona, syna vlivného majitele továrny. Během výslechu je odhalen její úžasný a nevšední životní příběh. Sledujeme ji během jejího zbídačeného dětství, skrze dospívání, kdy se setkala se svou životní láskou, hokejovou hvězdou Pettersonem-Jonssonem a vše končí onou osudnou nocí, kdy příběh začal. Švédské drama (2011)
  • HBO, HBO HD; 21:30 – dokument Cesta snu - V pětadvaceti letech se člověk často cítí neporazitelným – a to ani nemusí být nejlepším badmintonistou v zemi, což Petr Koukal už čtvrtým rokem je. Chystal se být prvním Čechem v historii, který se zúčastní coby badmintonista už druhé letní olympiády – po Pekingu 2008 to byl Londýn 2012. Olympijská kvalifikace, trvající jeden rok, začala v dubnu 2011. Půl roku před jejím startem diagnostikovali Petrovi rakovinu. Musel okamžitě na operaci a nádorem zasažené varle mu bylo odoperováno. Petrovi začala chemoterapie. Čekal ho soupeř, kterého dosud nepoznal a na kterého neznal taktiku. Český dokument (2012)
  • Nova, 22:15 – akční dobrodružný thriller Postradatelní - Příběh začíná ve chvíli, kdy skupina ostrých hochů dorazí do místa určení – na ostrov Vilena a postupně zjišťuje, že mise, jejímž cílem je zlikvidovat nebezpečného diktátora, rozhodně nebude tak jednoduchá, jak se zprvu zdálo. Kolem nich se stahuje nebezpečná síť zákeřných lstí a úskoků, někdo velmi usilovně maří všechny jejich plány. Není tu totiž jen přímý protivník, ale i tajemný vnitřní nepřítel, který se pokouší rozložit chlapskou soudržnost jejich týmu. Když je okolnosti přimějí obětovat zdejší spojku, bojovnici za svobodu Sandru (Giselle Itie), Barney se rozhodne manipulaci vzdorovat. Společně se svými muži se vrátí do Vileny, nejen aby zachránili rukojmí a dokončili práci, ale možná také proto, aby zachránili své duše. Americký akční dobrodružný thriller (2010)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).