Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Davis Cup, thriller Hra a válečné drama Valkýra

2. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 13:15 – Česko – Nizozemsko – Přímý přenos závěrečných dvouher 1. kola tenisového Davis Cupu

  • Nova Cinema, 20:00 – válečné drama Valkýra - Plukovník Claus von Stauffenberg je loajální voják, ale i člověk, který se řídí vlastním rozumem. Jasně vidí, že Hitler přivádí Německo do záhuby a pokud nezemře, čeká Říši katastrofa. Proto je ochoten riskovat život a k převzetí moci využít plán vytvořený samotnými nacisty. Německo-americké válečné drama (2008)

  • CS Film, 20:00– psychologické drama Ucho - Náměstek ministra a jeho žena byli pozváni na oficiální vládní recepci. Při návratu zjistí, že nemají klíče. Už si zvykli, že jsou neustále sledováni a odposloucháváni, ale tentokrát se děje něco mimořádného. Muž si uvědomuje, jak vratké je jeho postavení a propadne panice. Manželská hádka odhalí vážnou krizi vzájemného vztahu a bezvýchodnost jejich situace. Všudypřítomné ,,ucho" poslouchá a zaznamenává… Film byl uveden do kin až počátkem roku 1990. Teprve po letech měli diváci příležitost poznat, jak působivá obžaloba totalitního systému byla napsána a natočena ještě před normalizační érou. Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý plně využili nabízející se velkou hereckou příležitost, škoda, že se o tom tak dlouho nesmělo nic vědět. Československé psychologické drama (1970)

  • Prima, 22:30 – mysteriózní thriller Hra - Multimilionář Nicholas dostane od svého bratra k narozeninám neobyčejný dárek – účast ve hře jisté společnosti. Po absolvování náročných testů a podepsání smlouvy však začíná být ohrožen nejen jeho majetek a postavení, ale i život. Americký mysteriózní thriller (1997)

  • ČT 2, 22:40 – komedie Hra o jablko - …mezi mužem a ženou. Film, který získal mnohá mezinárodní ocenění. Československá komedie (1976)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.