Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Dech života, Užívej si, co to jde, Milionář z chatrče a Obhájce

26. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 2, 20:00 – bondovka Dech života – KGB má nový ďábelský plán: série atentátů se podle ní stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. Britský film (1987).
  • ČT art, 20:20 – romantická komedie Užívej si, co to jde – Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídit jakýmikoli konvencemi a jeho životním krédem je „užívej si, co to jde“. A tak, když se shodou náhod potká s mladou dívkou Melody (Evan Rachel Wood), obrátí znovu celý svůj život naruby. A nejen sobě… Stárnoucí Boris, naivní Melody, její sexy matka a upjatý otec procházejí postupně očistnou katarzí, v nichž se zbavují všech předsudků o „šťastném životě“. Americko-francouzský film (2009).
  • Prima, 22:05 – thriller Obhájce – Mick Haller je charismatický advokát, který dokáže své klienty dostat z vězení jakýmkoliv způsobem. Jeho nový, zpočátku zdánlivě jasný případ syna bohatých a mocných rodičů je však plný zvratů, intrik a smrtelného nebezpečí. Americký film (2011).
  • Nova Cinema, 22:10 – drama Milionář z chatrče – Jamal Malik je chlapec z chudinské čtvrti v Bombaji. Nemá prakticky žádné vzdělání, ale i tak se přihlašuje do indické adaptace soutěže Chcete být milionářem. Navzdory všem očekáváním se dostává až do finále, kde má možnost odpovědět otázku za dvacet milionů rupií. Finále má však proběhnout až druhý den a Jamal je mezitím zadržen indickou policií, která se z něj mučením snaží dostat, jak je možné, že znal odpovědi na všechny otázky. Jamal neví, jak se bránit, a tak začíná vyprávět svůj životní příběh… Britský film (2008).
  • Nova, 22:45 – akční thriller Mission: Impossible 3 – Špičkový agent Ethan Hunt opustil aktivní službu, stal se instruktorem nováčků a právě se chystá založit rodinu s půvabnou Julií. Když je však požádán, aby vedl záchranný tým s úkolem osvobodit unesenou agentku ze spárů nebezpečného obchodníka se zbraněmi Owena Daviana, neváhá ani na okamžik. Jenže netuší, že ho čeká nejtěžší úkol v jeho dosavadní kariéře… Americko-německo-čínský film (2006).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.