Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Dům z písku a mlhy, Spálené vzpomínky a Smrt jí sluší

11. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima love, 20:15 – fantasy komedie a horor Smrt ji sluší - Dvě naprosto odlišné přítelkyně usilují o srdce jednoho muže. Starší z nich si dokonce pořídí elixír mládí, který jí má zaručit nesmrtelnost. Boj na život a na smrt se tak značně zkomplikuje. Americká fantasy komedie a horor (1992)
  • Plus, 20:30 – krimi komedie Policajt v Africe - Neapolský policejní komisař Rizzo přezdívaný Velká noha se právě vrátil z Hong Kongu, kde se velmi razantně očistil od obvinění, že je překupníkem drog. Jenže klidu si příliš neužije. Okamžitě se musí pustit do dalšího případu. Tentokrát však nejde jen o drogy, ale také o krádež a pašování diamantů. Italsko-západoněmecká krimi komedie (1978)
  • ČT 2, 21:35 – drama Důvěrnosti - Román Arabka, který byl následně zfilmován, vypráví o třináctileté Džazaiře, která na matčino přání odchází ke svému rozvedenému otci na předměstí texaského Houstonu. Striktní rodič, pocházející z Libanonu, má své představy o výchově dospívajících dívek a rozhodně mezi ně nepatří nic, co by se týkalo sexu. Zmatená Džazaira se potácí mezi vlastní probouzející se ženskostí, pozorností černého spolužáka a zájmem souseda, který jako rezervista čeká na povolávací rozkaz a v manželství si zjevně moc neužije. Americké drama (2007)
  • Nova Cinema, 21:40 – rodinné drama Spálené vzpomínky - Do poklidného života manželského páru Audrey (Halle Berry) a Briana (David Duchovny) zasáhne tragická událost. Náhle ovdovělá se s dvěma malými dětmi snaží přenést přes ztrátu nejbližšího. K tomu se jí snaží pomoci Brianův někdejší nejlepší kamarád Jerry (Benicio Del Toro), který se však nejdříve musí vypořádat se svojí závislostí na heroinu. Dánská režisérka Susanne Bier se po předchozím After the Wedding vrací s dalším rodinným dramatem, ve kterém jde opět především o uvědomení si svých vlastních životních hodnot. Americko-britské rodinné drama (2007)
  • ČT 2, 23:25 – psychologické drama Dům z písku a mlhy - Komorní snímek vypráví o dvou lidských osudech spjatých s jedním domem. Mladá žena Kathy (Jennifer Connellyová), která pracuje jako uklízečka, žije ve zděděném domě na pobřeží. Vzpamatovává se po rozvodu a odvykací kúře, takže příliš nevnímá, co se okolo ní děje. Nenamáhá se ani otevírat poštu a to ji přivádí do problémů. Jednoho dne zjišťuje, že se musí okamžitě vystěhovat kvůli nezaplacení vyměřené obchodní daně. Její dům je prodán v dražbě íránskému přistěhovalci Behranimu (Ben Kingsley), který nemovitost hodlá upravit a se ziskem zase prodat, neboť jako bývalý plukovník těžce snáší pokles na společenském žebříčku, jemuž je vystaven o n i jeho rodina. Kathy se snaží domoci spravedlnosti, ale zákon je na straně Behraniho. Vše spěje k nevyhnutelnému rozuzlení. Americké psychologické drama (2003)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).