Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: extraliga, Skřivánci na niti, Sněženky a machři po 25 letech

2. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 18:40 – hokejový přenos Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec – Přímý přenos utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji, nejvyšší tuzemské hokejové soutěži
  • CS Film, 20:00 – český film Skřivánci na niti – Dlouho zakázaná komedie Jiřího Menzela, natočená podle Hrabalova námětu, se odehrává v dobách, kdy buržoazní živly byly převychovávány prací v kladenských ocelárnách. Český film (1969).
  • ČT 1, 20:00 – Setkání s hvězdou: Boleslav Polívka – Čtyři herecké proměny herce mnoha tváří ve třech příbězích Romance, Jak za starých časů a Exekutor.
  • Nova, 20:20 – česká komedie Sněženky a machři po 25 letech – Stačilo náhodné setkání Vikiho Cabadaje s profesorem Kardou u lyžařského vleku, aby vznikl nápad uspořádat na turistické horské chatě sraz bývalých spolužáků. Od jejich bouřlivého lyžařského kurzu totiž uplynulo pětadvacet let… Komedie o životních šrámech a o tom, že co bylo, už se nevrátí. Česká komedie (2008).
  • ČT 2, 23:45 – film Muž, který plakal – 1927. Mladá dívka odplouvá do Ameriky hledat svého otce. Náhodou se ale dostane na loď do Anglie a s novým jménem Suzie zůstává u jedné anglické rodiny. Po deseti letech je díky svému talentu přijata do pařížského uměleckého souboru a seznámí se s ambiciózní ruskou tanečnicí Lolou. Když přijdou do Paříže nacisti, Lola bez váhání kolaboruje, ale Suzie se připojí ke svému cikánskému příteli Césarovi. Situace je stále nebezpečnější. César přemlouvá Suzii, aby odjela za svým otcem, ale ona chce zůstat jen s ním. Britsko-francouzský film (2000).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.