Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Gladiátor, Vzpomínky na Afriku a Anděl s ďáblem v těle

25. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima Cool, 20:00 – historický velkofilm Gladiátor – Generál Maximus, který pro římského císaře Marca Aurelia vedl mnoho vítězných bitev, se po císařově smrti stává nepohodlným a je v tichosti odsouzen k smrti. Poté, co je vyvražděna i jeho rodina, se stává otrokem a později i gladiátorem. Nastupující císař, syn a zároveň i vrah Marca Aurelia, chce vládu jen sám pro sebe a rozhodně ji nechce ponechat senátu, jak si přál jeho otec. Když se ale v římské aréně objeví Maximus, začnou se dít věci, které římský císař nedokáže ovlivnit… Americko-britský historický film (2000).
  • Dajto, 20:10 – válečný film Zachraňte vojína Ryana – Ani sebelepší výcvik nemohl spojenecké vojáky připravit na to, co ječekalo po vylodění v Normandii, na pláži s krycím jménem Omaha. Přestože byli naplněni odhodláním a vírou ve vítězství, jen málokdo z nich bitvu o tento malý kus francouzského pobřeží přežil. Z pohledu kapitána Johna Millera je zřejmé, že si uvědomuje nebezpečí, které na jeho jednotku čeká. Netuší však, že to není zdaleka ten nejtěžší úkol, který bude muset se svými vojáky splnit… Americké válečné drama (1998).
  • Prima love, 20:15 – film Vzpomínky na Afriku – Příběh Karen Blixenové-Finecke, která prožila krásnou část svého života na černém kontinentu. Vdala se – více méně formálně – za barona Brora Blixena-Finecke a odjela za ním do Afriky. Založila tu kávovníkovou plantáž. Její život poznamenal Bror, který se na ni odmítl vázat, Denys Finch Hatton – její životní láska, zkomplikovaly ho problémy s plantáží, výuka domorodců, světová válka, pohlavní choroba, kterou ji nakazil manžel a v jejímž důsledku nemohla mít děti… Americké romantické drama (1985).
  • ČT 1, 21:15 – česká komedie Anděl s ďáblem v těle – Zámeček Riviéra je pánům z lepší společnosti znám jako luxusní nevěstinec. Zaběhnutému pořádku tam pevnou rukou vládne elegantní Madam (B. Turzonovová), kterou jen tak někdo nepřechytračí. Příslušníci středních a vyšších společensko-podnikatelských kruhů zde vyhledávají atraktivní hudební a taneční program, ale především diskrétní povyražení s místními slečnami. Česká komedie (1983).
  • ČT 2, 21:35 – thriller V pasti - Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Americký thriller (2005).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.