Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: hokej Kanada – Česko, Musíme si pomáhat a Morituri

12. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, ČT Sport HD; 16:15 – MS v hokeji 2013: Kanada – Česko - Přímý přenos utkání základní skupiny na MS
  • CS Film, 20:00 – romantické drama Milenci v roce jedna - Konec války přinesl těm, kteří se ho dožili, nejen radost, ale také vážná traumata z trýznivých zážitků. Když nadšený filmový amatér, poněkud lehkomyslný mladík Pavel okouzleně natáčí plachou, do sebe uzavřenou dívku Helenu, netuší, že ona má za sebou zkušenost s koncentrákem. Vznikající milostný vztah mezi nimi je proto křehký a snadno zranitelný. Jako zajímavost lze doplnit, že původně měla být dívka židovského původu, ale tato okolnost musela být zamlčena. Československé romantické drama (1973)
  • Plus, 20:00 – válečné drama Morituri - Film vznikl na základě románu Wernera Jorga Luedeckeho, bývalého německého námořního atašé v Tokiu, a vypráví melodramatický příběh, který se odehrál během 2. světové války na jedné z nákladních lodí převážejících gumu, jíž vedl kapitál Mueller (Yul Brynner). Diváci se tu mohou setkat s tajným britským agentem v podání Marlona Branda, který se často dostává do sporu s kapitánem Muellerem a vystupuje zde jako důstojník SS. Jeho úkolem je připravit náklad pro převzetí armádou Spojených států. Celou misi komplikuje fakt, že loď je plná výbušnin. Americké válečné drama (1965)
  • ČT 1, 22:00 – válečné drama a komedie Musíme si pomáhat - Příběh hrdinů proti své vůli z konce 2. světové války na českém maloměstě. Úspěšný film režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského získal pět Českých lvů a řadu ocenění na mnoha zahraničních festivalech. České válečné drama a komedie (2000)
  • Prima family, 22:20 – krimi thriller Červený drak - Bývalý vyšetřovatel Will Graham je požádán o pomoc při vyšetřování případu vyvraždění dvou rodin. V pátrání po bestiálním vrahovi mu nedokáže lépe pomoci nikdo jiný než Hannibal Lecter, který si odpykává svůj doživotní trest za zdmi jednoho z nejstřeženějších vězení v zemi. Americko-německý krimi thriller (2002)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).