Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Hvězdný prach, Gangster Ka nebo Hon na ponorku

26. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova, 10:50 – romantická fantasy Hvězdný prach – Říká se, že když padá hvězda, měl by si člověk něco přát a ono se mu to splní. Prosťáček z anglické vísky Zeď, pojmenované podle kamenného valu, miluje místní krasavici Victorii tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky… (Stardust, Velká Británie, USA, Island, 2007)

  • Nova Cinema, 20:00 – thriller Air Force One – Speciální americko-ruská úderná jednotka zajala v brilantní akci kazašského diktátora Radeka, který ohrožoval světový mír a krutě terorizoval vlastní obyvatelstvo. Úspěch komanda inspiroval amerického prezidenta Jamese Marshalla k bojovému proslovu, který pronesl během své návštěvy v Moskvě. Ale teroristé, alespoň ti fanatičtí, zřejmě nevědí, co slovo strach znamená… (USA, Německo, 1997)

  • ČT1, 20:15 – krimi drama Gangster Ka – Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti, armády právníků a monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun, je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. (Česko, 2015)

KL24

  • Jednotka, 21:20 – historické drama Mediciovci: Vládcovia Florencie (1/8) – Florencie roku 1429. Giovanni di Bicci de' Medici (Dustin Hoffman), zakladatel své vlastní banky, dovedl rodinu ke značné ekonomické moci. Náhle však umírá a jeho synové, Cosimo a Lorenzo, se musí postavit nepřátelům, kteří chtějí jejich rod svrhnout. (Medici: Masters of Florence, Velká Británie, Itálie, 2016)

  • ČT 2, 21:50 – film Hon na ponorku – Film natočený podle bestselleru Toma Clancyho je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za „Soudný den“. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius a americká vláda se obává, že ponorka „Rudý říjen“ zaútočí. Analytik CIA je však jiného názoru. (The Hunt for Red October, USA, 1990)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).