Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Krotitelé duchů, Maršál nebo Koupili jsme ZOO

21. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova, 14:15 – fantasy komedie Krotitelé duchů – Hejna malých zelených duchů, strašidla a paranormální jevy se začínají objevovat v New Yorku. Kdo může ochránit lidi před těmito nadpřirozenými bytostmi? Pouze tři nezaměstnaní parapsychologové. Dávají se dohromady a vytvářejí tým lovců duchů. Vybaveni ektoplazmovými kanóny, pastmi na duchy a speciálním vozidlem bojují proti přesile slizkých oblud. (Ghostbusters, USA, 1984)

  • ČT2, 20:00 – western Maršál – Mattie Ross, neohrožená, emancipovaná dívka odešla od účetnictví na farmě svých rodičů do drsného světa kovbojů, aby se ujistila, že s vrahem jejího otce bude naloženo podle zákona. Ten se před časem vydal výhodně nakoupit poníky a domů se už nevrátil. Jeho společník na cestě za obchodem Chaney ho zastřelil a okradl… (True Grit, USA, 1969)

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Green Lantern – Ve vesmíru po staletí existuje malá, ale velmi mocná síla. Říkají si sbor Green Lantern a jsou to ochránci míru a spravedlnosti. Všichni válečníci jsou vázáni přísahou k udržení pořádku mezi galaxiemi a každý nosí prsten, ze kterého čerpá svou sílu. (USA, 2011)

MM socky3

  • ČT1, 20:15 – historické drama Hlas pro římského krále – Je dusné vedro červencového dne 1346. Poblíž města Rhens se scházejí kurfiřti „říše římské“ k volbě nového římského krále. Jediným kandidátem je markrabě moravský Karel (Kryštof Hádek). Každý z volitelů má důvody, proč Karlovi hlas dát i nedat. Nevyzpytatelným jazýčkem na vahách je Karlův otec – český král Jan Lucemburský (Stanislav Majer), dlouholetý spojenec dosavadního císaře Ludvíka Bavora (Petr Štěpán), proti kterému je volba namířena. (Česko, 2016)

  • Prima Max, 20:15 – rodinná komedie Koupili jsme ZOO – Autor novinových sloupků a příležitostný spisovatel dobrodružné literatury jako svobodný otec čelí problémům souvisejícím s výchovou dvou dětí. Ve víře, že nový začátek pomůže obnovit pocit rodinné sounáležitosti, opustí svou práci a zakoupí starý venkovský dům s ohromnými pozemky a jedním speciálním bonusem – zoologickou zahradou (We Bought a Zoo, USA, 2011).

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.