Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: fotbalová La Liga, Sedm, Pokání a Strašák

26. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
26. 2. 2012

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit nedělní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den dopoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • HBO, HBO HD; 20:00 – film Opravdová kuráž - Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt? Odpověď nabízejí nejúspěšnější hollywoodští bratři Joel a Ethan Coenovi v temném westernu Opravdová kuráž. Herecký objev Hailee Steinfeld na krvavé cestě za mstou doprovázejí Jeff Bridges jako jednooký šerif Rooster Cogburn a Matt Damon v roli Texas Rangera LaBoeufa. Dobrodružné westernové drama (USA, 2010)
  • Prima Family, 21:15 – film Pokání - Pokud se vám líbilo filmové zpracování Pýchy a předsudku, nepochybně stejně intenzivně prožijete i Pokání. Pod oba snímky se totiž podepsal prakticky stejný tým, a to jak na straně realizační (režisér Joe Wright, skladatel Dario Marianelli, střihač nebo návrhářka kostýmů), tak částečně i mezi herci (Keira Knightley a Brenda Blethyn). Jen poklidnou atmosféru gregoriánské Anglie vystřídala pochmurnější éra téže země na prahu a uprostřed druhé světové války. Mysteriózní válečné romantické drama (Velká Británie, Francie; 2007)
  • Sport 2, 21:30 – fotbal Atlético Madrid x FC Barcelona - V dalším utkání nejkvalitnější klubové soutěže na světě zamíří výběr Pepeho Guardioly do Madridu. Ve španělské metropoli hráči Barcelony tentokrát nevyběhnou na trávník stadionu San Bernabéu, ale na hřiště druhého zdejšího slavného týmu – Atlética Madrid. Domácí budou jistě usilovat o zisk tří bodů, aby na pátém místě tabulky nahradili Bilbao, a tak měli zajištěný postup do Evropské ligy. Barcelonští v čele s ostrostřelcem Messim budou také potřebovat tři body, aby si udrželi alespoň minimální šanci na dosažení prvního místa tabulky, kterou nyní s odstupem deseti bodů vede Real Madrid. La Liga (Španělsko, 2012)
  • ČT 2, 21:50 – film Strašák - Max (Gene Hackman) si odseděl trest za napadení a po propuštění míří do Pittsburghu, kde si chce otevřít luxusní myčku aut. Lion (Al Pacino) strávil pět let na moři a teď se chce dostat do Detroitu, aby navštívil dítě, které ještě neviděl. Jejich sny možná nejsou bůhvíjak velkolepé, ale vy si stejně budete přát, aby se Maxovi s Lionem splnily, protože Strašák, který v roce 1973 získal společně s filmem Námezdní síla Zlatou palmu na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, má srdce stejně veliké jako je putování jeho hrdinů napříč Amerikou. Drama (USA, 1973)
  • Nova, 22:35 – film Sedm - Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo. Sedm smrtelných hříchů, o nichž kázali církevní hodnostáři ve středověkých kázáních s varováním, jak mohou nábožné lidi odvádět od víry. Tyto hříchy se objevily jako předloha spousty literárních, výtvarných či divadelních děl. V roce 1995 vznikl vynikající a strhující film o dvojici nerovných detektivů, kteří řeší záhadnou sérii vražd, motivovaných zmíněným náboženským kázáním. V hlavních rolích Brad Pitt a Morgan Freeman. Mysteriózní krimi thriller (USA, 1995)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.