Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Ledová ňadra, Střihoruký Edward nebo Černí baroni …aneb Válčili jsme za Čepičky

30. 7. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 10:40 – fantasy Střihoruký Edward – „Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve, než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. (Edward Scissorhands, USA, 1990)

  • Nova, 14:05 – krimi drama Past na kachnu – Taxikář Miroslav Macháček neví, jak polici vysvětlit, že se do kufru jeho auta dostala mrtvola. Vyšetřování se ujme major Sandhaus a vše brzy zkomplikuje další vražda. (Československo, 1978)

Cloud23

  • Prima, 20:15 – dobrodružná fantasy Indiana Jones a Království křišťálové lebky – Příběh se odehrává devatenáct let po Poslední křížové výpravě, v době rodící se studené války. Indiana Jones je na prahu penze a navzdory bouřlivé minulosti si ze všeho nejvíc užívá klid. Staré instinkty se probudí ve chvíli, kdy se objeví stopy vedoucí k legendární Křišťálové lebce. (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, USA, 2008)

  • ČT1, 21:10 – komedie Černí baroni …aneb Válčili jsme za Čepičky – Černými barony byli nazýváni příslušníci tzv. Pomocných technických praporů (PTP), které v padesátých letech tvořily speciální složku armády. „Černí“ podle barvy výložek, „baroni“ podle toho, že jako jediní měli peníze, neboť část mzdy dostávali v hotovosti. (Československo, 1992)

  • ČT2, 21:30 – drama Ledová ňadra – Spisovatel televizních seriálů a rozhlasových her potká na pobřeží v Deauville tajemnou, krásnou ženu, která se přesně podobá jeho hrdince, o níž právě píše román. Snaží se s ní navázat kontakt, ale kolem ní je příliš mnoho záhad. Jako by se neznámá něčeho bála, jako by se před někým skrývala. (Les Seins de glace, Francie, Itálie, 1974)
Ledová ňadra.

Ledová ňadra

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).