Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Madisonské mosty, Stopaři nebo Dědictví aneb Kurvahošigutntag

5. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 7:20 – romantické drama Madisonské mosty – Na farmě Johnsonových vyřizují s právníkem sourozenci Carolyn a Michael pozůstalost po matce Francesce. Nemile je překvapí matčino přání být zpopelněna a rozprášena z nedalekého Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť Roberta Kincaida, který chtěl přesně to samé. Když se z jejího dopisu dozvědí, že s Kincaidem měla kdysi krátký milostný poměr, začnou blíže zkoumat její osobní deníky a ponenáhlu se do nich začtou… (The Bridges of Madison County, USA, 1995)

  • Nova, 16:50 – komedie Láska na kari – Majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. (The Hundred-Foot Journey, USA, 2014)

  • ČT2, 20:00 – western Stopaři – Příběh Ethana Edwardse (a jedna z nejlepších rolí Johna Waynea), který stráví několik let neúnavným pátráním po malé neteři unesené Komanči, nebyl v době svého vzniku plně doceněn a nemá např. jedinou nominaci na Oscara. Zaslouženého uznání se dočkal až s časovým odstupem. (The Searchers, USA, 1956)

UXD

  • Nova Cinema, 20:00 – mysteriózní thriller Počátek – Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě firemní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane šanci na vykoupení. (Inception, USA, Velká Británie, 2010)

  • Nova, 20:20 – komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag – Bohuš je rázovitý vesnický chlapík, který žije sám v rozpadající se chalupě. Pracuje jako dřevař, většinu času však se svými kumpány tráví popíjením slivovice a zahálčivým povalováním v trávě. Jeho poklidný a vcelku spokojený život se změní v okamžiku, kdy se objeví elegantní advokát Ulrich, který překvapenému Bohušovi oznámí, že zdědil obrovský majetek. (Československo, 1992)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.