Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Mlčení jehňátek, Moon a Poslední samuraj

18. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 13:55 – MS v atletice 2013 Rusko - Přímý přenos odpoledního programu devátého dne ze světového šampionátu v Moskvě
  • Fanda, 22:00 – mysteriózní scifi drama Moon - Osamělý astronaut se těší, že po dlouhých třech letech už brzy opustí těžební základnu na Měsíci a vrátí se za svou ženou a dcerou. Dva týdny před návratem na Zemi se ale zraní a následně zjišťuje, že na stanici není sám. Jeho návrat na planetu Zemi se náhle poněkud komplikuje. Britské mysteriózní drama (2009)
  • ČT 2, 22:15 – thriller a drama Mlčení jehňátek - Clarice Starlingová, nadaná studentka akademie FBI, je přidělena agentu Crawfordovi vyšetřujícímu případ masového vraha Buffalo Billa, který své oběti stahuje z kůže. Clarice navštíví v baltimorské vězeňské nemocnici bývalého vynikajícího psychiatra Hannibala Lectera, odsouzeného na doživotí za sérii brutálních vražd a kanibalismus, který by o vrahovi mohl něco vědět. Odsouzený psychiatr Clarice zároveň děsí a fascinuje. Když je masovým vrahem unesena dcera senátorky Martinové, nabídne Clarice Lecterovi přijatelnější vězeňské podmínky výměnou za informaci, vedoucí k dopadení Buffalo Billa. Americký thriller a drama (1991)
  • Nova, 22:20 – dobrodružné válečné drama Poslední samuraj - Americký kapitán Nathan Algren byl najat Japonci, aby vycvičil císařskou armádu pro boj proti samurajům. Ale v první bitvě je jeho jednotka poražena a on upadá do zajetí. Tady ale zcela propadne obdivu ke způsobu života, tradicím a morálnímu kodexu svých věznitelů. Na kterou stranu se však přidá, až dojde ke skutečnému boji? Americké dobrodružné válečné drama (2003)
  • TV Barrandov, 22:45 – thriller Ochrana státu - Stali se agenty tajné zpravodajské služby a jejich životy jsou lidskou zbraní v rukou mocných, kteří ovládají svět. Francouzský thriller (2008)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.