Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Most přes řeku Kwai, Terminátor 2 a Krvavý příliv

24. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

Fanda, 08:55 – válečné drama Most přes řeku Kwai – Jednoho žhavě slunečného dne roku 1943 přibude do japonského zajateckého tábora uprostřed džungle další várka britských zajatců. Přestože jsou muži zbídačení vyčerpávající cestou, připochodují s říznou písničkou. Jejich nadřízený totiž nehodlá nepříteli ukázat žádnou slabost. Velitel tábora viditelně znervózní. Tuší, že na jeho úseku stavby železnice, která má ve vražedně krátkém termínu spojit Bangkok s Rangúnem, nastávají problémy. (The Bridge On the River Kwai, Velká Británie, USA, 1957)

ČT Sport, 13:55 – cyklistika: Liege – Bastogne – Liege 2016 – Přímý přenos ze 102. ročníku slavného cyklistického závodu. Sestřih průběhu 101. ročníku z roku 2015 můžete vidět na České televizi zde.


Autor: archiv

Nova Cinema, 20:00 – akční sci-fi Transformers 3 – Po porážce Decepticonů a zničení Fallena nastává na Zemi chvíli klid. Ten je ale brzy narušen odhalením desítky let starého tajemství. Již při misi Apolla 11, kdy první lidé vstoupili na povrch Měsíce, byla objevena stará cybertronská vesmírná loď, jejíž odhalení bylo zatajeno a vše tak zapadlo na mnoho let v zapomnění. Loď však obsahuje tajemství, která by mohla jednou provždy zvrátit rozložení sil ve prospěch jedné ze soupeřících stran. (Transformers: Dark of the Moon, USA, 2011)

Prima Cool, 20:00 – akční film Terminátor 2: Den zúčtování – Deset let po neúspěšném pokusu zabít Sarah Connorovou, matku budoucího vůdce lidstva ve válce proti strojům, se do Los Angeles vrací z budoucnosti nový terminátor, typ T-1000, aby zlikvidoval už narozeného Johna Connora. Dospělý Connor v roce 2029 na svoji ochranu posílá do minulosti druhého terminátora T-800. Oba stroje nezávisle na sobě pátrají po malém Johnovi. Chlapec zjišťuje, že dříve zabijácký T-800 je naprogramován na jeho ochranu. (Terminator 2: Judgment Day, USA, Francie, 1991)

ebf - tip do článku - debata

Nova, 21:55 – thriller Krvavý příliv – Ruská ultranacionalistická frakce začíná vážně ohrožovat světový mír. Je vyhlášen stupeň nejvyšší pohotovosti a z americké námořní základny vyplouvá ponorka Alabama, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku. Do východního Pacifiku ji vede zkušený voják kapitán Ramsey, který nikdy nepochybuje o příkazu. Rozhodování na nejničivějším válečném stroji má ale své pojistky a nový muž na palubě, velící důstojník Hunter, bere své povinnosti i pravomoci velice vážně. (Crimson Tide, USA, 1995; Denzel Washington, Gene Hackman) 

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).